Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Zmierzch bogów?
Autor Wiadomość
Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 29-11-15, 08:50   Zmierzch bogów?

Władimir Kliczko po 12 latach panowania na ringu w wadze ciężkiej stracił tytuł i 3 pasy mistrza świata na rzecz Brytyjczyka Tysona Fury. Walka była nudna jak flaki z olejem. Sędziowie musieli mieć coś z aptekarzy, bo ciosów było jak na lekarstwo, ale mimo wszystko jednogłośnie wskazali na kilkupunktowe zwycięstwo Brytyjczyka. Ukrainiec nie był do tej walki zbyt dobrze przygotowany, nie potrafił znaleźć odpowiedniego dystansowania, był spięty, zadawał bardzo mało ciosów, nie pasował mu styl rywala, który był od niego wyższy i robił wiele nieskoordynowanych ruchów. Na pewno dojdzie do rewanżu.

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 29-11-15, 20:08   

Roberto napisał/a:
Zmierzch bogów?

Myślę że jeszcze nie.

Roberto napisał/a:
Ukrainiec nie był do tej walki zbyt dobrze przygotowany, nie potrafił znaleźć odpowiedniego dystansowania, był spięty, zadawał bardzo mało ciosów, nie pasował mu styl rywala, który był od niego wyższy i robił wiele nieskoordynowanych ruchów.

Niestety ale tak jak od kilku ostatnich walk. Musi coś zmienić, bo w końcu znalazł się taki, co to wykorzystał.

Roberto napisał/a:
Na pewno dojdzie do rewanżu.

I o zmierzchu będzie można wtedy mówić, jak Kliczko przegra :)

tomanek53 

Punkty: 77/32
Wysłany: 30-11-15, 23:48   

Kliczko ma dodatkową broń wobec wszystkich swych przeciwników - inteligencję!
Zatem przeanalizuje walkę z Furym i wyciągnie wnioski, odpowiednio się przygotuje i ...... powinien wygrać.
Napisałem powinien tylko dlatego, że w tej wadze jeden przypadkowy cios może zdecydować o wyniku walki.
Nie ulega natomiast wątpliwości, że Kliczko będzie chciał zakończyć karierę jako aktualnie panujący mistrz.

Komu jak komu, ale Kliczce to się należy.

tomanek53 

Wysłany: 30-04-17, 22:59   

tomanek53 napisał/a:
Kliczko ma dodatkową broń wobec wszystkich swych przeciwników - inteligencję!
Wygląda na to, że muszę zrewidować swoje poglądy dotyczące przewag jakie zapewnia inteligencja.
Przynajmniej w boksie zawodowym.
W piątej rundzie, pomimo zapoznania się z deskami po ciosie Joshuy, Kliczko niemal zupełnie rozbił swego przeciwnika.
Joshua słaniał się na miękkich nogach i jedynie intuicyjnie bronił przed ciosami, a po gongu ledwo dotarł do narożnika.
W szóstej rundzie Joshua wylądował na deskach i gdy wydawało się, że Kliczko nie odpuści mu ani na moment, ten odpuścił i pozwolił dojść do siebie.

Przecież Kliczko to inteligentny facet i mógł przewidzieć, że sześć rund z takim młodym bykiem jak Joshua, to w sam raz, jak dla starszego pana. :diabel:

Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 01-05-17, 13:00   

No właśnie, Kliczko nie wykorzystał swojej szansy na zwycięstwo, a im człowiek starszy, tych szans jest jakby mniej. ;) Wydaje się, że zmierzch bogów w wadze ciężkiej właśnie nastał. No bo Joshua - mimo niewątpliwego talentu i wyjątkowych warunków fizycznych - to, moim zdaniem, nie jest zawodnik, który mógłby dzierżyć palmę pierwszeństwa przez dekadę albo i dłużej - jak bracia Kliczko.

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 01-05-17, 22:32   

Wg. mnie są dwie drogi, które to pięściarze realizują. Jedni wiedzą kiedy ze sceny zejść (w glorii chwały i na szczycie), a inni ciągną ile fabryka dała. Jeśli ciągną to muszą i zazwyczaj się godzą, że będą już walczyć z mniej utalentowanymi rywalami, będą czasem dostawać "bęcki" od młodych, ale też staną się "przyciągarką" dla widowni. Wielu dojdzie do wniosków, że już na nich czas, ale niestety po dużym laniu i blamażu (Gołota, być może Adamek)

tomanek53 

Wysłany: 02-05-17, 13:58   

W przypadku Kliczki wielką rolę gra jeszcze jeden czynnik. Władimir to showman, który dokładnie rozumie, że ludzie nie po to wywalili znaczne kwoty by zobaczyć na żywo jego walkę, aby mógł sobie pozwolić na zmiatanie przeciwnika z ringu w pierwszej lub drugiej rundzie.
Potwierdzają to liczne przykłady, w tym walka z naszym Adamkiem, jak sądzę.

Z drugiej strony, jest to podejście ze wszech miar biznesowe. :yes:
Bokserowi, a zwłaszcza mistrzowi, znanemu z urządzania prawdziwych sportowych widowisk po prostu więcej płacą.
Ciekaw jestem, jakież to wynagrodzenie przewidywał kontrakt Kliczki za ostatnią walkę i za jaką kasę zgodził się walczyć Joshua?

Ten ostatni z pewnością nie obciążał sobie głowy odpowiedzialnością za stworzenie show. :no:
Gdyby przed tą walką mógł podpisać kontrakt z diabłem i w zamian za duszę zmieść Kliczkę z ringu w pierwszej rundzie, z całą pewnością by to uczynił.

Odpowiedz do tematu