Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Wózki dziecięce
Autor Wiadomość
klara 

Wysłany: 07-04-10, 22:35   Wózki dziecięce

Wózek dla dziecka to dość poważna sprawa. Naczytałam się na ten temat sporo. Dużo się dowiedziałam ale została mi jedna kwestia - zawieszenie. Lepsze jest na sprężynach czy te na paskach? Chętnie posłucham co macie do powiedzenia w tej kwestii. Będę wdzięczna za rady.

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 08-04-10, 00:01   

klara, za moich czasów były tylko na paskach :) Szybko nie pomykałem, więc dawały radę ;)
A poważnie to TUTAJ coś znalazłem :)

klara 

Wysłany: 08-04-10, 19:27   

Dzięki Raf =] Byłam na tym forum ale dokopałam się do innego (chyba pierwszego tematu o wózkach) i wkurzałam się bo tam tylko mówili o bujaniu dzidziusiów, a to nie jest najważniejsze. W tym temacie co Ty wkleiłeś troszkę jest więcej informacji.

Alisa 

Wysłany: 08-04-10, 20:59   

Wybór wózków na rynku jest ogromny. Wiele osób kupuję wózek na wygląd.
Strasznie nie lubię jak rodzice wożą dziecko w foteliku samochodowym na stelażu od wózka, rozumiem że to jest wygodne...ale i też strasznie wywrotne przynajmniej według mnie. Warto najpierw wybrać model a potem poszukać go w Internecie - zdarzają się okazje oraz na forach wypowiedzi na temat danego wózka.
Na paskach wózek jest dobry w pierwszych miesiącach, ale co potem?
Mój ulubiony wózek który prowadziłam to ten http://www.pyrek.com.pl/m..._miesiac.html#3 :) naprawdę fajnie się nim jeździło :)

moja kuzynka miała straszny wózek na pompowanych oponach i chyba każdy na niego narzekał, że ciężko się skręca że ciężki itp.

Osobiście podoba mi się Inglesina Victoria i Classic

klara 

Wysłany: 08-04-10, 21:26   

Jeśli chodzi o wózek to trzeba wiele rzeczy wziąć pod uwagę. Kolejna kwestia jest taka, że różni ludzie prowadzą różny tryb życia i każdemu odpowiada coś innego.
Wożenie dziecka w foteliku samochodowym jest dla mnie zrozumiałe, jeśli mówimy o wypadach do supermarketu, co do dłuższych (zwykłych) spacerów, to nie popieram.
Jeśli chodzi o koła, to najważniejsza rzecz o jakiej trzeba pomyśleć, to teren na którym będziemy jeździć. W moim przypadku wchodzą w grę tylko pompowane; nie wyobrażam sobie wozić dziecka na piankach na dodatek na tych, co się kręcą w rożne strony; po prostu wózek nie dawałby rady.
Wygląd wózka nie jest najważniejszy ale nie ukrywam, że zwracam na niego uwagę. Wózek musi być odpowiedni/bezpieczny dla dziecka, funkcjonalny, zajmować mało miejsca w bagażniku (szczególnie jeśli ktoś sporo podróżuje) i cieszyć oko rodziców =] W końcu spacery powinny być przyjemne.

bombelek_ak 

Wysłany: 16-09-13, 15:40   

Zgadzam się z poprzednimi wpisami. Kupując wózek należy zwrócić uwagę na wiele jego cech, np. Czy jest twardy, czy łatwo się podbija na krawężnikach, jaka jest jego zwrotność. Wiele wózków wykonanych jest wciąż z bardzo chłonnych materiałów co nie sprzyja użytkowaniu ich w czasie deszczowej pogody. Warto przy zakupie spytać się specjalistów - pracowników sklepu (oby udzielali rzetelnych informacji) o wszystko co nas interesuje. Ja kupuję wiele sprzętów i zabawek przez internet, gdzie niestety nie zawsze można uzyskać odpowiednie informacje. Ale niedawno trafiłam na stronę, gdzie przy problemach w dokonaniu wyboru pomaga Pani Ewelina i udziela rzetelnych informacji. Np. doradziła nam kupno fotelika ROMER i okazał się to najtrafniejszy wybór.

Link do strony usunięty - podejrzenia o spam.
-Raf
Postaw punkt autorowi tego posta

zamijewska
[Usunięty]

Wysłany: 04-10-13, 12:49   

A ja zastanawiam się nad zakupem tego zestawu http://alegratka.pl/oglos...501696131489f1d Cena chyba dosyć okazyjna, nie? Trochę mi co prawda przeszkadza, że to są używane rzeczy - wiadomo każda mama dla swojego malucha chciałaby nówki sztuki nieśmigane ;)

Zsamot 

Punkty: 18/90
Wysłany: 04-10-13, 13:03   

Ważne, by był lekki, łatwo składany, demontowane dodatki itp. Nówka? Sam bym chętnie w swoim czasie kupił używany. Szkoda kasy na nowy. no chyba że planujesz dalsze Skarby. ;)

Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.

Pisz poprawnie po polsku!
http://bykom-stop.avx.pl/index.html

gniazdo 

Wysłany: 08-02-14, 16:12   

Według mnie używany to dobry zakup bo maluch cały dniami nie spędza czasu w wózku. Ważne, żeby był wielofunkcyjny, łatwy do złożenia, mieszczący się w bagażniku auta i lekki.

dorra 

Wysłany: 30-05-17, 21:16   

gniazdo, to nie do końca tak jest, że wielofunkcyjny to najlepszy wybór
z reguły im więcej funkcji, tym te funkcje same w sobie są bardziej ograniczone niż w przypadku oddzielnych urządzeń typu wózek i kołyska
mam nadzieję, że nie zagmatwałam za bardzo :)

atp 

Wysłany: 14-06-17, 22:13   

Kiedy my kupowaliśmy wózek patrzyliśmy na następujące rzeczy:
- waga <9kg
- rozmiar kół (zależy od tego gdzie wózek ma być używany - w skrócie: większe teren, mniejsze płaskie powierzchnie)
- pełna rączka (żeby móc prowadzić jedną ręką)
- składane oparcie i rozkładany podnóżek (nie wszystkie wózki to mają a jak maluch uśnie to bardzo się przydają te rzeczy)
- pojemny kosz

Odpowiedz do tematu