Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Tomasz Budasz Prezydent Gniezna
Autor Wiadomość
Roberto 
Moderator

Punkty: 16/12
Wysłany: 31-10-17, 21:57   

Chwaliłem ostatnio prezydenta, ale są też problemy z MPK. Wydaje się, jakby w miarę stabilny dotąd okręt nabierał wody: http://moje-gniezno.pl/ar...nia-spolki.html, http://www.gniezno24.com/...wac-mpk-gniezno.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 15-03-18, 18:09   

Tomasz Budasz wybił się na polityczną niepodległość, jak donoszą lokalne media. Otóż, nie będzie kandydatem PO na prezydenta, tylko wystartuje z własnego komitetu. Moim zdaniem jest to ruch uzgodniony z władzami Platformy, chodzi przede wszystkim o zmaksymalizowanie dobrego wyniku do RM. Potencjalni radni PO i tak będą wspierać Budasza w realizacji programu wyborczego, a prezydentowi, co oczywiste, zależy na popierającej go większości. Można to uzyskać, przy słabych sondażach do niedawna macierzystej partii obecnego włodarza, dzięki szerokiemu poparciu różnych grup politycznych: SLD, Nowoczesna, PO i społecznych: Wielkopolanie itp. Szczególne emocjonowanie się tym ciekawym politycznym ruchem i podkreślanie jakichś różnic czy konfliktów osobistych wewnątrz PO ma, moim zdaniem, służyć ukryciu tego oczywistego wniosku. Myślę, że zupełnie niepotrzebne są te dymne świece.

tomanek53 

Punkty: 74/30
Wysłany: 15-03-18, 23:01   

Roberto napisał/a:
Myślę, że zupełnie niepotrzebne są te dymne świece.
Niepotrzebne? To zależy od dwóch czynników.
Pierwszy z nich, to szacunkowa ocena świadomości politycznej i społecznej przeciętnego gnieźnieńskiego wyborcy.
Jeżeli ocena ta jest niska, to świece dymne w zamyśle zadymiających są potrzebne, gdyż najpewniej PełO nie kojarzy się w Gnieźnie zbyt dobrze, zwłaszcza masówce, czyli ciemnemu ludowi.

Drugi czynnik, to aktualna kondycja popularności macierzystej partii. Ma się rozumieć, że im kondycja ta jest słabsza, tym racja stworzenia jakiejś niby-nowości uatrakcyjniającej ofertę wyborczą ma większy sens.
Na dodatek, z kondycją popularności PO należy zestawić kondycję popularności samego kandydata, czyli prezydenta Budasza.
Jeżeli prezydent Budasz przerasta swą popularnością opozycyjną PO o rząd wielkości lub więcej, to zadymienie wyborcze wydaje się bardziej racjonalne.

Jednym słowem, Drodzy Gnieźnianie! Jesteście w większości najprawdopodobniej kretynami, którym PełO kojarzy się głównie z ośmiorniczkami i komunistyczno żydowską, polakożerczą elytą.
Dobrze, że choć wicie i rozumicie, że tych pisiorów trza pogonić, bo jak tak dalej pójdzie, to i w naszej z gruntu porządnej i poukładanej Wielkopolsce burdel kompletny uczynią.

Głosujcie zatem na mnie, czyli niezużytą i atrakcyjną nowość z Was samych wyrosłą. ;)

Stanisław 

Punkty: 18/2
Wysłany: 16-03-18, 15:43   

tomanek53 napisał/a:
gdyż najpewniej PełO nie kojarzy się w Gnieźnie zbyt dobrze,

Partia jako partia różnie może się kojarzyć. PiS też nie kojarzy się zbyt dobrze, ale to nie powód, aby wrzucać wszystkich do jednego worka. Po prostu mieszkańcom jedni politycy kojarzą się lepiej, a inni gorzej i to bez względu na partyjną przynależność.
W sumie Budasz dobrze wykombinował z tą swoją niezależnością. Lepiej skupić się na sprawach lokalnych i ich nie upartyjniać, chociaż różnie z tym jest.
Sama partyjność w samorządach, zwłaszcza takich jak Gniezno powinna mieć marginalne znaczenie i mam nadzieję, że ludzie tak będą do tego podchodzić.
Ja osobiście popieram Budasza, są ludzie związani z PO, których lubię, chociaż nie zgadzam się w pewnych sprawach z tą partią, tak samo też podchodzę do ludzi z PiS czy Nowoczesnej.
W sprawach lokalnych wolę oceniać ludzi poprzez działania. Akurat w przypadku kandydata na Prezydenta Gniezna to tu nie mam problemu, wiem na kogo zagłosuję. Gorzej z kandydatem na radnego. Zagłosuję chyba na kogoś z dalszych pozycji i na osobę, którą znam, a nie miała okazji być w trybikach tej machiny różnych układów i nawet jak ta osoba nie dostanie się do Rady Miasta to może i dobrze dla niej, ale głos stracony nie będzie według mnie, a jak się dostanie to tym lepiej.
Postaw punkt autorowi tego posta

Roberto 
Moderator

Wysłany: 16-03-18, 21:58   

tomanek53 napisał/a:
Jeżeli ocena ta jest niska, to świece dymne w zamyśle zadymiających są potrzebne, gdyż najpewniej PełO nie kojarzy się w Gnieźnie zbyt dobrze, zwłaszcza masówce, czyli ciemnemu ludowi.

To akurat jest dla mnie oczywiste. Pisząc o dymnych świecach, myślałem raczej o podkreślaniu przez dziennikarza rzekomego/prawdziwego konfliktu na linii były senator - prezydent Gniezna. Nie przypuszczałem nawet, że sytuacja ta rozwinie się w nieprzewidywalnym kierunku, wobec czego dalej tego nie komentuję. Przynajmniej do momentu wyjaśnienia sprawy lub sądowego rozstrzygnięcia.
tomanek53 napisał/a:
Jeżeli prezydent Budasz przerasta swą popularnością opozycyjną PO o rząd wielkości lub więcej, to zadymienie wyborcze wydaje się bardziej racjonalne.

Myślę, że przerasta, ale dowiemy się tego dopiero jesienią. Nie ma też co ukrywać, że PO jest dziś najsłabsza w całej historii swojego istnienia.
Cytat:
W sumie Budasz dobrze wykombinował z tą swoją niezależnością. Lepiej skupić się na sprawach lokalnych i ich nie upartyjniać, chociaż różnie z tym jest.
Sama partyjność w samorządach, zwłaszcza takich jak Gniezno powinna mieć marginalne znaczenie i mam nadzieję, że ludzie tak będą do tego podchodzić.

Podzielam pogląd, że ruch Budasza, to ruch w dobrym kierunku. Zgadzam się też co do tego, iż partyjna przynależność nie powinna odgrywać w samorządzie znaczącej roli, ale wiemy też, jak jest. A nowa/stara ordynacja wyborcza to upartyjnienie samorządów jeszcze umacnia.
Stanisław napisał/a:
Ja osobiście popieram Budasza, są ludzie związani z PO, których lubię, chociaż nie zgadzam się w pewnych sprawach z tą partią, tak samo też podchodzę do ludzi z PiS czy Nowoczesnej.

Przyznam szczerze, że jestem trochę zaskoczony. Dostrzegam ewolucję poglądów: od takich lewicujących do bardziej wolnorynkowych.
Cytat:
Zagłosuję chyba na kogoś z dalszych pozycji i na osobę, którą znam, a nie miała okazji być w trybikach tej machiny różnych układów i nawet jak ta osoba nie dostanie się do Rady Miasta to może i dobrze dla niej, ale głos stracony nie będzie według mnie

Przyjąłem podobną strategię, choć ograniczyłem sobie możliwość wyboru do kandydatów startujących z niepartyjnych list.

moher 

Punkty: 1/1
Wysłany: 17-03-18, 22:01   

Stare przysłowie mówi, że na bezrybiu i rak rybą! Czym się prezydent Budasz zasłużył Gnieźnianom, że polecą i w ciemno zagłosują na niego tego oczywiście nie wiem, ale znając historię III RP w Gnieźnie, jakoś miasto nie miało szczęścia do wartościowego prezia.
Niejaki Piotr Fischer, prawdopodobnie kontrkandydat do tronu pisze bardzo zdecydowanie o aktualnym prezydencie miasta:
Cytat:
CZAS NA ZMIANY W GNIEŹNIE. Budasz w 2014r. chciał obudzić Gniezno.Ja chcę w 2018r. zrobić REWOLUCJĘ - chcę przywrócić Gniezno Jego mieszkańcom. Władza ma służyć obywatelom - w końcu jest utrzymywana za pieniądze tychże obywateli. Urzędnik ma dobrze pracować za godziwe pieniądze, aby nie musiał dorabiać w radach nadzorczych. Zapewniam,że ograniczę zatrudnienie w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie. Większość "naborów" Budasza może się już pakować - ręka mi nie zadrży i mogą mnie hejtować FASZYSTĄ, spływa to po mnie, jak woda po kaczce. Ci, co przeżyli terror Budasza dostaną dodatki za szkodliwe warunki pracy w latach 2014-2018.http://www.gniezno24.com/aktualnosci/item/13651-dzwoni-byly-senator-do-dziennikarza

Lubię rewolucjonistów, gdybym miał czas przyjechać do Gniezna na wybory najprawdopodobniej bym zagłosował na gościa.
Wg znawców tematu wyborów municypalnych, ponoć w tegorocznych wyborach ma odgrywać dużą rolę przede wszystkim przynależność partyjna.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 18-03-18, 08:16   

moher napisał/a:
Czym się prezydent Budasz zasłużył Gnieźnianom, że polecą i w ciemno zagłosują na niego tego oczywiście nie wiem

Nie wiem, czy zagłosują, ale wystarczy porównać Budasza z poprzednikami, by się przekonać, że do Gniezna można przyciągnąć inwestorów, stworzyć warunki do powstawania nowych miejsc pracy, powoli acz konsekwentnie odnawiać Stare Miasto i nie biadolić ciągle o stricte turystycznym charakterze Gniezna.
moher napisał/a:
Lubię rewolucjonistów, gdybym miał czas przyjechać do Gniezna na wybory najprawdopodobniej bym zagłosował na gościa.

A ja staram się ich unikać, gdyż w wielu przypadkach poza populizmem i programem nastawionym przeciwko komuś nie mają wiele do zaoferowania. Nie znam P. Fischera, więc nie chcę o nim pisać, ale na razie nie dostrzegam w jego wypowiedziach żadnego konstruktywnego programu dla Gniezna.

moher 

Wysłany: 18-03-18, 23:01   

Rewolucja niesie zawsze poważne zmiany społeczne. Rewolucjonistów boją się społeczeństwa gospodarczo i politycznie ustabilizowane. Gniezno od przed wojny było przyczółkiem lewicy i komunistów. Myślę, że niejaki Fischer może porwać większość mieszkańców miasta tym bardziej, iż są to ludzie o charakterze roszczeniowym. Wszystko będzie zależeć od liczby kandydatów o podobnych poglądach. Budasz może wystawić kilku " lipnych" kandydatów tylko po to, by głosy się rozstrzeliły. Siła pieniądza oraz wpływu na wyborców stawia na zwycięstwo obecnego szefa magistratu.

Stanisław 

Punkty: 18/2
Wysłany: 19-03-18, 09:49   

moher napisał/a:
Budasz może wystawić kilku " lipnych" kandydatów

Nie sądzę, raczej będą to znani ludzie. Poza tym radzę poczytać na temat tzw. wielkiej koalicji w Gnieźnie. Budasz startuje ze swojego komitetu, o poparciu jego kandydatury mówi SLD, ale też i PiS, które gotowe jest współtworzyć taką koalicję. Wszystko kosztem PO co już widać na podstawie medialnych informacji. Ruch Budasza daje mu na starcie dużą przewagę i przybliża do zwycięstwa w pierwszej turze, zwłaszcza, że aktualnie nie ma on żadnych kontrkandydatów.
moher napisał/a:
Myślę, że niejaki Fischer może porwać większość mieszkańców miasta tym bardziej, iż są to ludzie o charakterze roszczeniowym.

Wątpię. Czytałem komentarze tego Pana i się zastanawiam czy to nie jest tylko krzyczenie dla samego krzyczenia. Poza tym próbowałem je analizować pod kątem psychologicznym. Nie dostrzegłem w nich nic z programu dla Miasta, tylko pewne hasła mogące się kojarzyć z Samoobroną na początku, ale ona miała program i ludzi, którzy potrafili krzyczeć, ale robili to merytorycznie. Co do Pana Fischera to widzę za dużo agresji w wypowiedziach i dużo chaosu, nie wiem więc czy ten człowiek kogoś przyciągnie i skąd miałby wystartować?

moher 

Wysłany: 19-03-18, 15:27   

Gniezno przez okres trwania III RP w zasadzie drepcze w miejscu. Długi okres rządów postkomunistów również nie pomógł. Oczywiście nie do przebicia był pierwszy prezydent (ten od noszenia torebki Suchockiej). Ten gościu zasiał w móżdżkach decydentów na lata idiotyczny pomysł na tworzenie miasta turystycznego. No i stało się. Miejscowi uznali chore marzenia i zainwestowali w knajpki, hoteliki, magistrat w ulice. Trzeba przyznać, że Gniezno zmieniło się na plus. Ale poza Veluxem, bateryjkami które są typowymi firmami o niskiej technologii, żadnej myśli innowacyjnej. I szkolnictwo leży.
Nie ma wytłumaczenia, że miasto leży daleko od drogi. Prezydentowi Budaszowi brak po prostu tzw "pałera". To typowy wykonawca zadania, człowiek od administrowania, bez odwagi w podejmowaniu ryzyka.

Raf 
Administrator

Punkty: 48/57
Wysłany: 20-03-18, 11:10   

moher napisał/a:
Gniezno przez okres trwania III RP w zasadzie drepcze w miejscu.

Drepcze, nie drepcze... ale z pustego i Salomon nie naleje. Sądzę, że wiele miast jak Gniezno poradziło sobie wstępnie ze stagnacją poprzez kroki samych mieszkańców. Kiedy popadały Polanie i inne cześć osób poszła na działalność, część zaczęła jeździć do Poznania, Wrześni itd. a część do Belfastu. Zaowocowało to tym, że nikt z biedy nie umarł i kasa gdzieś do Gniezna wracała. Na dziś Prezydent ma tyle w worku ile ma i ile z Unii uda mu się wycisnąć. Poprzednicy też mieli podobnie, może mniej... ale nie umieli nic zrobić poza pomalowaniem frontów kamienic na wizytę Papieża. Zatem nawet jakby jakiś Fischer (jakiś, bo nie znam gościa) umiałby zrobić w Gnieźnie rewolucję, to dla ludzi wartościowszy będzie taki, co już realnie coś pokazał, a nie gada. Owszem, Pan Fischer nie ma jeszcze jak się wykazać, ale ryzyko że nagada i nic nie zrobi jest duże. Zatem czy wybrać większe ryzyko czy wolniejszy wzrost - wybieram wariant II.

moher 

Wysłany: 20-03-18, 12:23   

Żadne ryzyko ze strony wyborców. Jeśli się okaże, że Fischer jest kłamcą i bajkopisarzem, wyborcy mogą gościa zwyczajnie wywalić. To proste. Dlaczego w Gnieźnie nic nie można a w pobliskiej Wrześni można? Moja ocena jest prosta; we Wrześni wybierają burmistrza takiego, który ma realny program. Gniezno preferuje komuchów albo ich potomków. Bo nie tylko o stanowisko prezydenta tu chodzi. Wg dobrze poinformowanych komuszki siedzą w radach nadzorczych firm komunalnych (patrz PEC) itp. Czerwona zaraza w Gnieźnie trzyma się mocno.

tomanek53 

Wysłany: 20-03-18, 12:26   

Raf napisał/a:
Zatem czy wybrać większe ryzyko czy wolniejszy wzrost - wybieram wariant II.
Taka alternatywa odnosi się także do całego kraju. Od 1989, nierzadko z trudem, w bólach, kłótniach, sporach, itp. budowano nową, niepodległą Polskę.
Niestety, w 2015 ludzie postawili na ryzykowny eksperyment, który zawiódł na całej linii, a nawet rozpieprzył to, co z takim trudem zdołano wybudować.

Cofnęliśmy się w rozwoju o dobre 10 - 20 lat. :diabel:

moher 

Wysłany: 20-03-18, 15:17   

tomanek53 napisał/a:
Taka alternatywa odnosi się także do całego kraju. Od 1989, nierzadko z trudem, w bólach, kłótniach, sporach, itp. budowano nową, niepodległą Polskę.
Niestety, w 2015 ludzie postawili na ryzykowny eksperyment, który zawiódł na całej linii, a nawet rozpieprzył to, co z takim trudem zdołano wybudować.
Cofnęliśmy się w rozwoju o dobre 10 - 20 lat.

Dinozaury dawno już wymarły. Komuchy i inne pasożyty odradzają się jako dzieci resortowe. Na szczęście jest ich coraz mniej, chociaż w Gnieźnie stale za dużo. Dlatego miasto kuleje i jest narażone na nieodpowiedzialne koncepcje.
Od 2015 roku żyjemy w "ryzykownym (dla PO-wców) eksperymencie", który zmniejszył bezrobocie, daje więcej zarobić i Polskę wybił na niezależność, zaczęły się rozliczania z nieprawidłowościami w gospodarce. Nie można już tak kraść na bezczelnego jak dotychczas.

Obecna wczoraj w Wa-wie z gospodarską wizytą Aniela Merkel wyraźnie spuściła z tonu. Bo Polska Kaczyńskiego nie jest Polską Tuska i tu poklepywaniem nic się nie da załatwić.
A jak ktoś nie widzi szybkiego rozwoju, który jest zauważalny nawet przez żuli to trudno.

Raf 
Administrator

Punkty: 48/57
Wysłany: 21-03-18, 00:34   

moher napisał/a:
Dlaczego w Gnieźnie nic nie można a w pobliskiej Wrześni można?

Temat przewałkowany, ale kolega Moher czyta tylko swoje wypowiedzi. Jak już zostało powiedziane w Gnieźnie coś się ruszyło i proponuję już to zakodować :)

moher 

Wysłany: 21-03-18, 16:30   

Ruszyło się? Może uruchomiono kolej do Wrześni dla robotników z VW?
Jakie jest bezrobocie w Gnieźnie?
Tak myślą wyborcy.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 21-03-18, 20:24   

moher napisał/a:
we Wrześni wybierają burmistrza takiego, który ma realny program.

A z jakiej partii wywodzi się ten burmistrz?
moher napisał/a:
Gniezno preferuje komuchów albo ich potomków. Bo nie tylko o stanowisko prezydenta tu chodzi. Wg dobrze poinformowanych komuszki siedzą w radach nadzorczych firm komunalnych (patrz PEC) itp. Czerwona zaraza w Gnieźnie trzyma się mocno.

Tak bym tego nie nazwał. Postkomuniści są wszędzie, także we Wrześni. Ze względów biologicznych to ostatnie pokolenie.
moher napisał/a:
Komuchy i inne pasożyty odradzają się jako dzieci resortowe.

W dużej mierze jest to stwierdzenie wyolbrzymione. Większość obecnie najbogatszych ludzi w Polsce i większość polityków nie ma związku z poprzednim systemem, a sam autor stwierdzenia - Jerzy Targalski - to zwykły komunista, członek PZPR, syn wykładowcy marksizmu-leninizmu, typowe resortowe dziecko.
moher napisał/a:
który zmniejszył bezrobocie

Zmniejsza się od 10 lat (PiS rządzi od ponad 2).
moher napisał/a:
daje więcej zarobić

Przede wszystkim swoim w ramach programu "koryto+".
moher napisał/a:
Polskę wybił na niezależność

I skłócił z większością naszych sojuszników.
moher napisał/a:
zaczęły się rozliczania z nieprawidłowościami w gospodarce.

I bardzo dobrze. Kuleje natomiast rozliczanie nieprawidłowości SKOK-ów.
moher napisał/a:
Nie można już tak kraść na bezczelnego jak dotychczas.

Jest jeszcze gorzej: http://aszdziennik.pl/120...-wojne-swiatowa , https://dorzeczy.pl/kraj/38120/Posel-PiS-kupil-prawo-jazdy.html , http://wiadomosci.dzienni...raport-prl.html , http://gazetatrybunalska....ch-czlonka-pis/ , https://www.wprost.pl/kra...litycznego.html .
Wśród członków PiS-u też są złodzieje, rzezimieszki i zwykła patologia. Jeśli sugerujesz Moher wraz z nastaniem rządów obecnie sprawujących władzę jakąś odnowę moralną, to poczytaj o tych wszystkich przekrętach.

moher 

Wysłany: 21-03-18, 21:52   

moher napisał/a:
Gniezno preferuje komuchów albo ich potomków. Bo nie tylko o stanowisko prezydenta tu chodzi. Wg dobrze poinformowanych komuszki siedzą w radach nadzorczych firm komunalnych (patrz PEC) itp. Czerwona zaraza w Gnieźnie trzyma się mocno.

Roberto napisał/a:
Tak bym tego nie nazwał. Postkomuniści są wszędzie, także we Wrześni. Ze względów biologicznych to ostatnie pokolenie.

Niejaki Wesołowski, miejski sekretarz PZPR z okresu stanu wojennego, od lat specjalista od PEC pracujący w Radzie Nadzorczej komunalnej firmy.
Myślisz tak jak guru sędziów, Strzębosz, że komuchy wymrą i nastąpi samooczyszczenie. Tylko że jak dzieci aktorów zostają aktorami, a dzieci lekarzy - lekarzami, tak również zasada ta obowiązuje w wymiarze niesprawiedliwości.
Złodzieje - sędziowie są roztargnieni, w innym przypadku (ten od wkrętarek) kara odsunięcia od zawodu zbyt dotkliwa. Dojdzie do tego, że złodziej sędzia będzie sądził innego złodzieja.

moher napisał/a:
Komuchy i inne pasożyty odradzają się jako dzieci resortowe.

Roberto napisał/a:
W dużej mierze jest to stwierdzenie wyolbrzymione. Większość obecnie najbogatszych ludzi w Polsce i większość polityków nie ma związku z poprzednim systemem, a sam autor stwierdzenia - Jerzy Targalski - to zwykły komunista, członek PZPR, syn wykładowcy marksizmu-leninizmu, typowe resortowe dziecko.

Nie wiem, czy w Gnieźnie jest jakiś człowiek odnotowany na liście stu najbogatszych Polaków, ale taki Kulczyk np "pierwsze miliony" dostał od tatusia robiącego w służbach na terenie Niemiec. Biedaczysko musiał umrzeć, by przypadkiem nie wkopać króla Europy.

moher napisał/a:
PiS daje więcej zarobić

Roberto napisał/a:
Przede wszystkim swoim w ramach programu "koryto+".

Wielu takich, co pobiera ten program socjalny, oficjalnie go krytykuje. A jeśli myślisz o nagrodach, które sobie przydzielili ministrowie - pisiory, to masz rację. Ale to wypadek na który Morawiecki szybko zadziałał.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 21-03-18, 22:29   

moher napisał/a:
miejski sekretarz PZPR z okresu stanu wojennego, od lat specjalista od PEC pracujący w Radzie Nadzorczej komunalnej firmy.

Pewnie podobnych nazwisk można by wymienić więcej. Nie zmienia to faktu, że jest to wymierające pokolenie.
moher napisał/a:
Myślisz tak jak guru sędziów, Strzębosz, że komuchy wymrą i nastąpi samooczyszczenie. Tylko że jak dzieci aktorów zostają aktorami, a dzieci lekarzy - lekarzami, tak również zasada ta obowiązuje w wymiarze niesprawiedliwości.

Zawsze tak było, syn bogatego ziemianina był bogatym ziemianinem, a potomek lekarza miał duże szanse zostać lekarzem. Dzieci bogatszych, bardziej wpływowych postaci miały/mają/ i będą miały trochę łatwiej. Nie mniej droga awansu się zmieniła i coraz więcej, na szczęście, zależy od indywidualnych umiejętności, predyspozycji, talentów i pracowitości człowieka.
moher napisał/a:
Nie wiem, czy w Gnieźnie jest jakiś człowiek odnotowany na liście stu najbogatszych Polaków, ale taki Kulczyk np "pierwsze miliony" dostał od tatusia robiącego w służbach na terenie Niemiec. Biedaczysko musiał umrzeć, by przypadkiem nie wkopać króla Europy.

To taki sztandarowy przykład, na który powołuje się wielu. Dla przeciwwagi można przytoczyć kilkadziesiąt nazwisk z listy stu najbogatszych Polaków, którzy nie mają związków z PRL-em.
moher napisał/a:
Wielu takich, co pobiera ten program socjalny, oficjalnie go krytykuje. A jeśli myślisz o nagrodach, które sobie przydzielili ministrowie - pisiory, to masz rację. Ale to wypadek na który Morawiecki szybko zadziałał.

Akurat nie myślałem o 500+. Sam program popieram, choć nie jestem jego beneficjentem. Z tym że dostrzegam też jego słabości. Jeśli to ma być program socjalny, to nie rozumiem, dlaczego przysługuje najbogatszym Polakom. Jeżeli natomiast miałby to być program prorodzinny, zmierzający do zwiększenia dzietności, to jego efektywność jest, póki co, znikoma, gdyż przyrost naturalny jest niewielki. A koszty, mimo wszystko, są spore.
Chodziło mi raczej o zwiększanie sobie uposażeń w postaci dodatków, premii i nagród.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 11-04-18, 17:53   

Wraca temat sprzedaży działek z bonifikatą - propozycja obecnego włodarza:
Cytat:
11 kwietnia w Urzędzie Miejskim miał miejsce przetarg ustny nieograniczony na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości niezabudowanych położonych w rejonie ulicy E. Orzeszkowej w ramach programu „Mój własny dom w Gnieźnie”. Wystawionych zostało 22 działek, położonych przy wytyczonych ulicach: Gombrowicza, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Staffa i Fiedlera. Zainteresowanie nabyciem działek wykazało 38 osób, które wpłaciły wymagane wadium. Każdy mógł je wpłacić na dowolną ilość działek, jednak zgodnie z zasadami programu można było zostać nabywcą tylko jednej z oferowanych działek. Na każdą z nich wpłynęło od 3 do 17 wadiów.

Zdecydowana większość działek była przedmiotem emocjonującej licytacji, najbardziej pożądane działki sprzedano za kwotę nawet dwukrotnie przewyższającą cenę wywoławczą. Do sprzedaży przeznaczono działki, których cena wywoławcza wynosiła około 1 mln 200 tys. zł netto. Łączna wylicytowana cena nabycia działek wyniosła około 2 mln 600 tys. zł netto, przy czym nabywcy przed podpisaniem aktu notarialnego wpłacają 15% wylicytowanej ceny, resztę wnosząc w formie rat rocznych w wysokości 1%. Podczas dzisiejszych licytacji nabywców znalazło 20 z 22 oferowanych nieruchomości. Działki, które nie znalazły nabywców były przeznaczone do licytacji jako ostanie i osoby, które wniosły na nie wadium, zostały już wcześniej nabywcami innych działek.

Podtrzymuję swoje zdanie, iż jest to ciekawy projekt. Mam też nadzieję, że zatrzyma część z tych osób, które chciały się wyprowadzić na prowincję. Cytat za: http://www.gniezno24.com/...-dom-w-gnieznie .

tomanek53 

Wysłany: 11-04-18, 23:21   

Po rezultatach sprzedaży widać, że pomysł był dobry i warto go rozszerzać na kolejne tereny należące do miasta.

Odpowiedz do tematu