Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Otwarty przez: Raf
08-01-14, 22:49
Temat tygodnia!
Autor Wiadomość
moher 

Punkty: 1/1
Wysłany: 12-04-18, 23:00   

wuja napisał/a:
moher napisał/a:
Każdy, kto był pracownikiem aparatu ucisku (chodzi o MSW), pracownikiem bandy rozbójniczej zwanej dla niepoznaki LWP, która została powołana na skutek ataku sowietów w 1944 roku, a także ci osobnicy, którzy popierali zdrajców Narodu będąc członkami przestępczej organizacji cywilnej, zwanej dla zmylenia ciemnego ludu PZPR - em, powinni być z mocy prawa ustanowionego przez wolną Polskę surowo ukarani.

Idąc tropem moherowego zapatrywania:
każdy, kto pracuje poza granicami Polski i tym wsamym, nie płacąc podatków na Jej rzecz, powinien zistać pozbawiony prawa wyborczego w Polsce.

Jestem obiema "ręcami" za postulatem agenta gestapo. Prawa wyborcze powinni mieć tylko płacący podatki. Praw wyborczych powinni być pozbawieni agenci i inni popierający peerelowski system władzy typu pracownicy MON msw mo ormo członkowie pzpr DOŻYWOTNIO!
Postaw punkt autorowi tego posta

wuja 
Według JK - Agent Gestapo

Punkty: 13/43
Wysłany: 13-04-18, 09:26   

moher napisał/a:
za postulatem agenta gestapo

młody ty i durny, ale na to już nikt nie poradzi. Prosi się wizyta u specjalisty.

tomanek53 

Punkty: 74/30
Wysłany: 13-04-18, 11:15   

Stanisław napisał/a:
W przeciwnym wypadku trzeba będzie potępić wszystkich, którzy tam w tamtych czasach pracowali, albo się urodzili, w tym mnie.

Skoro obecna władza postanowiła czcić, tak zwanych, "żołnierzy wyklętych", to zapewne chciała wzmóc skrajnie prymitywne zapatrywania swoich wyborców, że wszystko co było przed PiS-em, czyli wolna Rzeczypospolita po 1989 i komuna, było be.

Pisowski wzór cnót wszelakich, od 2017, to właśnie owi zacni żołnierze. Armia Krajowa przestała się już liczyć, a pozostałe organizacje wolnościowe czasów okupacji wręcz rozpłynęły się w propagandowym niebycie.

Tym samym, Kaczyński wysłał kolejny mocny sygnał do swych betonowych popleczników, że tylko oni stanowią prawdziwie zdrowy rdzeń narodu polskiego, a wszyscy inni to zdrajcy, kolaboranci i płatne sługusy kolejnych układów władzy.

Kaczyński doskonale wie, że nikt z tych betonowych idiotów i rydzykowych oszołomów nie będzie pytał o podstawy powyższego twierdzenia i całkowicie wystarczy im przekonanie, że są naj... , podobnie jak, np. mój piesek nie pyta dlaczego nazywam go dobrym pieskiem.

Jednak, gdyby tak chwilę się zastanowić, jak potoczyłaby się historia naszego kraju gdyby Polacy nie skorzystali z pozorów komunistycznej wolności i in gremio zachowali się tak jak "wyklęci".

Jedyna, wiarygodna odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: pięć lat okupacji niemieckiej zostało by zamienione na, Bóg wie ile, dziesiątek lat okupacji ZSRR.

moher 

Punkty: 1/1
Wysłany: 13-04-18, 19:26   

Czytając płaczliwe posty niejakiego tomanka53 wcale się nie dziwię, że Platforma przegrała z kretesem ostatnie wybory. Kardynalny błąd, jaki popełnili przywódcy PO to oparcie się na elektoracie powiązanym z peerelowskimi oszustami i potomkami bandy rozbójniczej, co to zostali przytransportowani do Polski przy pomocy czołgów sowieckich, oraz dzieci resortowych i ich potomków.
tomanek53 napisał/a:
Jednak, gdyby tak chwilę się zastanowić, jak potoczyłaby się historia naszego kraju gdyby Polacy nie skorzystali z pozorów komunistycznej wolności i in gremio zachowali się tak jak "wyklęci".

Jedyna, wiarygodna odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: pięć lat okupacji niemieckiej zostało by zamienione na, Bóg wie ile, dziesiątek lat okupacji ZSRR.

Dobrze, że w zasadzie wszystkie fora internetowe przeżywają kryzys a internauci przerzucili się na "fejsbuki". Czytając wynurzenia ........................... tomanka53, można odnieść wrażenie, że to Wyklęci rozpoczęli bandycką wojnę z uczciwymi, przestrzegającymi swobód obywatelskich ludźmi, (dość kiepsko mówiącymi po polsku).
Drogi tomanku53, przypuszczam, że wychowałeś się w domu, w którym ...........

Tego typu sugestie, Moher, pod adresem użytkownika Tomanek53, a szczególnie jego rodziny, są niedopuszczalne. Albo będziesz prowadził dyskusję na poziomie, albo wcale. Roberto

Roberto 
Moderator

Punkty: 16/12
Wysłany: 15-04-18, 21:12   

Jak skomentujecie piątkę premiera Morawieckiego, która ma przykryć kwestię pisowskich nagród. Któreś z tych propozycji są godne uwagi? Będą to efektywnie wydane pieniądze, o ile te plany wejdą w życie?

tomanek53 

Wysłany: 15-04-18, 22:16   

Roberto napisał/a:
Będą to efektywnie wydane pieniądze, o ile te plany wejdą w życie?
Wejdą wszystkie obietnice, które przewidują rozdawnictwo konkretnych pieniędzy do rąk konkretnej grupy wyborców. Kaczyński uznał, że takie właśnie działania są najskuteczniejsze.

Ma się rozumieć, że pisowcy nawet się nie zająkną, że najpierw ściągną odpowiednią daninę z ludzi, by zwrócić im ją w formie daru od PiS (ale po potrąceniu dla siebie stosownej prowizji). :diabel:
Niestety nasze społeczeństwo jest zbyt głupie aby to zrozumieć, zatem plany Kaczyńskiego są skazane na sukces.

Przyznam, że nieco się dziwię, dlaczego pisowcy jeszcze nie zapowiedzieli realizacji programu tradycja+, który przewidywałby darmowe pół litra miesięcznie (+ kiszony ogórek) dla każdego dorosłego obywatela?

Sondaże dla PiS natychmiast skoczyłyby w górę, co najmniej o 50%! :czarodziej:

Roberto 
Moderator

Wysłany: 16-04-18, 18:31   

tomanek53 napisał/a:
Ma się rozumieć, że pisowcy nawet się nie zająkną, że najpierw ściągną odpowiednią daninę z ludzi, by zwrócić im ją w formie daru od PiS (ale po potrąceniu dla siebie stosownej prowizji).

Będzie jeszcze ciekawiej: spełnimy obietnice, o ile je sami sfinansujecie. ;] Ostatni przykład: 5% podwyżki dla nauczycieli od 1 kwietnia, na które nie przekazano samorządom pieniędzy lub też uczyniono to w niewystarczającej wysokości, dzieląc się powziętymi przez siebie zobowiązaniami z lokalnymi społecznościami - http://bydgoszcz.naszemia...rt,t,id,tm.html , https://www.tvn24.pl/lodz...ach,828739.html .
Myślę, że podobnie będzie z obietnicami typu: dostępność plus czy rozbudowa dróg lokalnych.

tomanek53 

Wysłany: 16-04-18, 21:09   

No, ale obiecali! Zatem przeciętny Polak pójdzie do wyborów i zagłosuje za pieniędzmi, które ma dostać od władzy. No bo jak dali 500+, to i dla uczniów 300 dadzą, i może jeszcze coś skapnie, np. dla babci i dziadka.

Bardzo jestem ciekaw wyborów samorządowych, bo będą one rodzajem testu nastrojów wśród społeczeństwa. Uwierzą, że władza im da? Zrozumieją, że najpierw zabierze?

PiS naraził się tak wielu środowiskom, że tylko w słabo kumatych szarakach powinien upatrywać szansy na kolejną kadencję.
Zatem przekonamy się, czy niekumaci zachowali resztki, tzw. chłopskiego rozumu i czy pasuje im nieustający, arogancki dyktat "prawdziwych" Polaków.

Mam też wielką nadzieję, że społeczeństwo nie okaże się aż tak głupie, na jakie, póki co, wygląda, choć nadzieja matką głupich, jak wszystkim wiadomo.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 16-04-18, 21:41   

tomanek53 napisał/a:
No, ale obiecali! Zatem przeciętny Polak pójdzie do wyborów i zagłosuje za pieniędzmi, które ma dostać od władzy. No bo jak dali 500+, to i dla uczniów 300 dadzą, i może jeszcze coś skapnie, np. dla babci i dziadka.

Tak może być. Gruntownych analiz dotyczących przepływu elektoratu jeszcze nie czytałem, ale mówi się dość powszechnie, że obecny elektorat PiS-u to jest znacząco inna część społeczeństwa niż ci ludzie, którzy głosowali na partię JK 3 lata temu. Przede wszystkim połknęli Kukiza i tę narodową ferajnę, niemal cały elektorat konserwatywny PO i część PSL-u, z małymi wyjątkami, trzymają też w garści elektorat socjalny SLD i lewicy. W mojej ocenie stracili natomiast elektorat centrowy Gowina, ultrakonserwatywny Marka Jurka i część grup zawodowych.
tomanek53 napisał/a:
Bardzo jestem ciekaw wyborów samorządowych, bo będą one rodzajem testu nastrojów wśród społeczeństwa. Uwierzą, że władza im da? Zrozumieją, że najpierw zabierze?

Myślę, że PiS te wybory nieznacznie przegra lub będzie coś w okolicach remisu. Polacy nie lubią jednowładztwa, bo to zawsze prowadzi do wypaczeń.

tomanek53 

Wysłany: 16-04-18, 23:01   

Roberto napisał/a:
... połknęli Kukiza i tę narodową ferajnę ...
Mam wątpliwości. Kukiza w obecnym sejmie mogli połknąć, ale ludzi, którzy na Kukiza głosowali, być może w dużej części zrazili. Chyba nie o to im chodziło, by stać się ubezwłasnowolnioną przystawką PiS.
Nie wierzę też, by owa "narodowa ferajna" zrobiła na szerszych grupach wyborców jakiekolwiek pozytywne wrażenie. Łysych mięśniaków - krzykaczy, skłonnych do hobbystycznego mordobicia pod byle pretekstem raczej nikt nie lubi i co ważniejsze, nie ceni.
Co do reszty pisowskich przejęć też mam wątpliwości i chętnie bym przestudiował jakieś profesjonalne badania dotyczące przepływów elektoratu.
Roberto napisał/a:
Myślę, że PiS te wybory nieznacznie przegra lub będzie coś w okolicach remisu ...
... lub sfałszuje wybory. :diabel: Przejęcie sądownictwa za wszelką cenę musiało przecież mieć jakiś motyw. I pewnie nie chodziło wyłącznie o to, by przed wyborami posadzić w więzieniu co znaczniejszych przywódców opozycji?

Roberto 
Moderator

Wysłany: Wczoraj 18:46   

Pytanie, kto wygra wybory samorządowe przy takiej premiującej duże partie ordynacji? Gdyby nie jej zmiana, obstawiałbym w ciemno ruchy miejskie, ale teraz?

tomanek53 

Wysłany: Wczoraj 23:12   

Roberto napisał/a:
... obstawiałbym w ciemno ruchy miejskie ...
Przede wszystkim, naprawdę nie wiadomo jakie nastroje społeczne będą przeważać w dniu wyborów.
Zatem, trudno obstawiać jakikolwiek wynik wyborczy.

Nowa ordynacja przewiduje wybory proporcjonalne w miastach do 100 000 mieszkańców, co sprzyja rozproszeniu głosów i stwarza możliwość niereprezentatywnego wyniku wyborów, gdyż umożliwia zdobycie mandatu przez kandydata z poparciem niewiele większym niż 20%.
Pewnie na to liczy PiS niewzruszenie wierzący w swój żelazny elektorat, który właśnie na owe 20 - 25% jest szacowany.

Z drugiej strony, ograniczono liczbę kandydatów na listach (do dwóch ponad ilość mandatów do zdobycia!), co równocześnie ogranicza wspomniane wyżej rozproszenie głosów.
Wcześniej mogło ich być dwukrotnie więcej niż mandatów.

Niestety nie potrafię przewidzieć, czy poszczególne partie i lokalne ugrupowania zdobędą się na stworzenie list z taką liczbą kandydatów, która dokładnie odpowiada liczbie mandatów.

A taki właśnie ruch i frekwencja na wysokim poziomie mogłyby wyrównać szanse.

Odpowiedz do tematu