Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Otwarty przez: Raf
08-01-14, 22:49
Temat tygodnia!
Autor Wiadomość
Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 10-08-17, 16:49   

tomanek53 napisał/a:
Warto zauważyć, że brak weta dla ustawy o sądach powszechnych jest nadzwyczaj groźną miną podłożoną pod Ziobrę.

Tak na to nie patrzyłem, ale to celna uwaga. Z drugiej jednak strony Ziobro będzie się tłumaczył, że jego reforma wymiaru sprawiedliwości została przez prezydenta zawetowana (2 z 3 ustaw), a na tę reformę trzeba patrzeć w całości, itd.
tomanek53 napisał/a:
Kłótnie w PiS-ie trzeba będzie jakoś wyjaśnić - przynajmniej betonowemu elektoratowi.

Tych pęknięć jest więcej: Gowin, Jurek, Ujazdowski, Kowal. Za tymi ludźmi stoją określone, mniejsze lub większe, środowiska polityczne. Dopóki sondaże są przychylne, wszystko się jakoś kupy trzyma.

tomanek53 

Punkty: 77/32
Wysłany: 10-08-17, 23:25   

Roberto napisał/a:
Ziobro będzie się tłumaczył ....
Nie da rady! :no: Ustawa o sądach powszechnych jako jedyna ma wpływ na postrzeganie sądów przez zwykłych ludzi, czyli właśnie na szybkość procedowania, wyroki zgodne z poczuciem sprawiedliwości, itp.

Tymczasem ministrowi Ziobro chodzi wyłącznie o obsadzenie w sądach własnych ludzi! Zatem powymienia prezesów i pozbędzie się sędziów z własnym zdaniem, których nie można zastraszyć.

Dlatego pytania Dudy o poprawę jakości sądzenia w wyniku ziobrowych "dobrych zmian" będą nadzwyczaj zasadne!
To pat dający Ziobrze tylko taką możliwość ruchu, że powstrzyma się od jakichkolwiek czystek.
A przecież nie o to mu chodzi. :D
Roberto napisał/a:
Gowin, Jurek, Ujazdowski, Kowal
Gowin ma złamany kręgosłup i praktycznie jest skończony. Poza PiS-em nie ma nawet fałszywych przyjaciół, bo i nic nie może im zaoferować.
Jurek zabiłby własną córkę byle tylko uratować życie wnuka (mam nadzieję, że tej córki nie ma!!), a ludzie, w tym wierzący i praktykujący katolicy, ortodoksów nie lubią, zatem i stronników raczej ma niewielu poza podobnymi sobie oszołomami.
Ujazdowski to mądry człowiek, któremu w żadnej mierze nie zależy na powrocie do PiS-u i raczej nie ma w tej partii licznych stronników poza kilkoma cichymi - jak sądzę.
A Kowal moderuje każdą swą publiczną wypowiedź, byle tylko nie narazić się Kaczyńskiemu. To taki anty-Marcinkiewicz, który wprost marzy by prezes zechciał skorzystać z jego światłych usług.
Prezes oczywiście nie skorzysta, bo nie ma w PiS-ie frakcji światłych! Po co? By kombinowali pod siebie?

Paradoksalnie, największą liczbę stronników w PiS-ie ma prezydent Duda, bo wszystkich szeregowych posłów traktowanych przez "górę" jak bezmyślne maszynki do głosowania.
Nie mogę odeprzeć wrażenia, że ta bezgraniczna buta i pomiatanie ludźmi zemści się na PiS-ie w bezwzględny sposób! :diabel:

Roberto 
Moderator

Wysłany: 25-09-17, 20:02   

Jakiś komentarz do założeń ustawy o KRS i SN? Projektu nie znamy, ale mnie nasuwa się stwierdzenie: prezydent uczynił wiele, żeby zrobić niewiele.

tomanek53 

Wysłany: 28-09-17, 01:04   

Roberto napisał/a:
prezydent uczynił wiele, żeby zrobić niewiele
Dobrze zauważone! Na dodatek, zmarnował szansę na odbudowę powagi urzędu prezydenta, którą sam całkowicie zmarginalizował.
Co gorsza, zawiódł wielu ludzi i to kolejny raz. Pozostanie zatem Adrianem, lokajem Kaczyńskiego do zatwierdzania bezprawia - człowiekiem bez właściwości - nikim!

Mawia się, że każdy człowiek, nawet najskromniejszy, ma swój honor. Duda jest chyba wyjątkiem od tej reguły.
Wystarczyło go lekko postraszyć - zapewne bezprawiem, które może dosięgnąć także i jego - i gotowe - Duda znowu je z ręki.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 15-10-17, 13:24   

PiS ugnie się pod postulatami rezydentów? Pytam, bo na razie partia władzy gra na zwłoki, przepraszam zgliszcza, służby zdrowia. No bo ile jest kwestii ważniejszych niż zdrowie dla przeciętnego Polaka? Od 27 lat słyszę i czytam, że potrzebne są większe nakłady i solidna reforma, ale znaczących zmian ciągle nie mogę się doczekać.

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 15-10-17, 22:22   

Jeszcze trochę poczekają i protestujący padną z głodu i problem z głowy.

tomanek53 

Wysłany: 16-10-17, 01:20   

Roberto napisał/a:
PiS ugnie się pod postulatami rezydentów?
Raf napisał/a:
Jeszcze trochę poczekają i protestujący padną z głodu i problem z głowy.
Przypuszczam, że się nie ugną, bo wiedzą, że w kolejce do kasy stoją także i inne grupy zawodowe.
Poza tym, nie mają najprawdopodobniej już pieniędzy, co zresztą sami sprowokowali "reformą" emerytalną i rozdawnictwem typu 500+.
Na dodatek strzelili sobie w stopę odkrywczym hasłem "wystarczy nie kraść" - w domyśle - by były pieniądze dla ludzi. W rzeczywistości jednak, tak hojnie dofinansowali tzw. "swoich", że wcale bym się nie zdziwił, gdyby owo dofinansowanie było miliardowe.

Trudniejszym pytaniem jest, co teraz zrobią?? Najgorszym wyjściem z możliwych jest dodruk pieniędzy, który zamieni nas wszystkich w postpeerelowskich nędzarzy.

Tego naprawdę się boję, bo nie uważam, że taki scenariusz nie wchodzi w rachubę. Pewne symptomy finansowego załamania się państwa już są.
Dostałem, dla przykładu, urzędowego maila z PKO BP (gdzie mam konto!), że bank ten odpowiada za oszczędności depozytariuszy jedynie do 100 000 Euro! A w czyich rękach jest obecnie PKO BP??
To chyba wie każdy. Zafiksowano tam wierchuszkę z PiS wraz z ze "swoim" prezesem.

Po kiego grzyba rozesłano ten komunikat? Diabli wiedzą, ale niczego dobrego to nie wróży.
PiS już rozwalił SKOK-i, skąd zniknęło 4,5 miliarda złotych, a to nawet nieco więcej niż miliard Euro!

Roberto 
Moderator

Wysłany: 16-10-17, 18:51   

tomanek53 napisał/a:
Przypuszczam, że się nie ugną, bo wiedzą, że w kolejce do kasy stoją także i inne grupy zawodowe.

To jeszcze do niedawna było pewne, bo sam JK zapowiadał, że reformą służby zdrowia zajmą się dopiero w drugiej kadencji. Po pierwsze, dlatego, że jest to proces, który musi potrwać kilka/kilkanaście lat i tak szybko efektów tej reformy nie zobaczymy. A przecież poparcie wyborców na drugą kadencję trzeba jakoś pozyskać. A po drugie, jest to niezwykle kosztowne (dziesiątki, a może nawet setki miliardów złotych) i choćby z tego względu należy rozłożyć ten proces na lata.
Jednak degradacja służby zdrowia postępuje szybciej niż myślałem. Głównie ze względu na rosnące potrzeby szybko starzejącego się społeczeństwa. I trzeba w związku z tym wykonywać pewne ruchy już teraz, a to kosztuje. Pieniędzy w systemie niby jest więcej, gdyż więcej ludzi pracuje i odprowadza przez to składkę zdrowotną, ale potrzeby rosną jeszcze szybciej, a zaległości i zapóźnienia sięgają dziesiątek lat. PiS chce jakoś dociągnąć do drugiej kadencji, proponując zespołowe działanie, ale to pozory na krótką metę. W latach 2005-2007 obecna partia władzy poległa przede wszystkim na służbie zdrowia: protest pielęgniarek (fatalnie rozwiązany), białe miasteczko, "pokaż lekarzu, co masz w garażu", czy też: "ten pan już więcej nikogo życia nie pozbawi". Mają zatem nad czym myśleć, żeby scenariusz się nie powtórzył.
tomanek53 napisał/a:
Trudniejszym pytaniem jest, co teraz zrobią?? Najgorszym wyjściem z możliwych jest dodruk pieniędzy, który zamieni nas wszystkich w postpeerelowskich nędzarzy.

PiS lubi sięgać po rozwiązania i ludzi sprawdzone w PRL-u: powrót do ośmioklasowej szkoły - wprowadzonej za Gomułki, służba zdrowia finansowana wprost z budżetu państwa, nacjonalizacja banków i dużych przedsiębiorstw, opieranie się na ludziach z dawnego WSI, PZPR i SB, wojsko z poboru itp. Myślę jednak (mam przynajmniej taką nadzieję), że po dodruk pieniędzy nie sięgną, gdyż wtedy z epoki Gierka (dobrze przez Polaków spod znaku PiS-u i SLD wspominanego) szybko przeszlibyśmy do smuty Jaruzelskiego. A rodacy po raz drugi utraty majątku w wyniku hiperinflacji mogliby nie wybaczyć.

tomanek53 

Wysłany: 16-10-17, 19:18   

Roberto napisał/a:
PiS lubi sięgać po rozwiązania i ludzi sprawdzone w PRL-u
... co nie przeszkadza im zaciekle zwalczać "komunistów i złodziei", oraz dostrzegać, gdzie tylko jest to wygodne, postkomunistycznych "złogów".
Dziwię się, że nie jest to powszechnie dostrzegane, choć śmierdzi cyniczną lipą na kilometry.
Roberto napisał/a:
Myślę jednak (mam przynajmniej taką nadzieję), że po dodruk pieniędzy nie sięgną
Ja mam tylko taką nadzieję, która jak wiadomo, jest matką .......... powiedzmy, naiwnych.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 21-10-17, 22:18   

Opozycja się obudziła, przedstawiając "totalną propozycję". Przewrotny zabieg językowy, całkiem udany, ale, moim zdaniem, państwu z PO, Nowoczesnej i PSL-u ciągle brakuje świeżości, jakości i polotu. Dostrzegacie jakąś szansę dla zjednoczonej opozycji na zwycięstwo nad zjednoczoną prawicą w wyborach samorządowych?

tomanek53 

Wysłany: Wczoraj 11:40   

Roberto napisał/a:
Dostrzegacie jakąś szansę ...
Póki co, wszyscy rozsądni (!) już wiedzą, że aby wygrać wybory należy pójść na całość. Co to oznacza?
Zrobić wszystko, ma się rozumieć, by pozbawić władzy pojebów z PiS. :diabel:

A jak wszystko, to wszystko. Zatem szanse oczywiście są, choć na razie trwa licytacja o jak najlepszą pozycję startową.
Przykład, Nowoczesna, żąda 1/3 z puli wszystkich kandydatów do samorządów. Skończy się na 1/5, ale przecież trzeba mieć z czego schodzić, że tak powiem.

Choć nie ma takiego psa, którego by nie powieszono na obecnej opozycji, to podejrzewam skrycie, że oni też myślą!
W każdym razie, predyspozycje do tego mają.

Postaw punkt autorowi tego posta

Roberto 
Moderator

Wysłany: Wczoraj 18:13   

tomanek53 napisał/a:
Zatem szanse oczywiście są

Zgadza się, opozycja zwietrzyła swoja po analizie tego sondażu: http://www.parlamentarny....sejmie,228.html :
Cytat:
IBRiS przygotował jednak także drugi wariant sondażu, w którym respondenci odpowiadali, na kogo zagłosowaliby, gdyby opozycja parlamentarna PO, Nowoczesna i PSL zjednoczyłaby siły i wystartowała w jednym bloku.

Chęć głosowania na wspólną listę opozycji zadeklarowało 36,8 proc. badanych. Na Prawo i Sprawiedliwość chce w takim wariancie głosować jedynie 35,1 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu jest Kukiz'15 z poparciem 11,9 proc. głosów.

To im dało do myślenia. Byleby tylko się nie pogubili w tej licytacji.

Postaw punkt autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu