Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Protest w Gnieźnie przeciwko ustawom PiS-u
Autor Wiadomość
Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 20-07-17, 21:49   Protest w Gnieźnie przeciwko ustawom PiS-u

Wuja swoim udziałem w dwuosobowym proteście zainspirował wielu gnieźnian, którzy dzisiaj wieczorem protestowali przeciwko ustawom PiS-u:
Cytat:
W czwartek około godziny 20:45 na Rynku zebrało się około 250 - 300 osób, którzy przynieśli ze sobą znicze, świece oraz hasła zapisane na kartkach, a niektórzy także flagi. Około 21:00 grupa wyruszyła ulicą Tumską i Podgórną w kierunku Sądu Rejonowego, gdzie wszyscy złożyli przyniesione "światła" na schodach wejściowych. Następnie odśpiewano hymn państwowy, po czym zaczęto skandować hasła "wolne sądy", "sprawiedliwość", "wolność, równość, demokracja" czy "precz z kaczorem dyktatorem". Po tym protestujący spokojnie rozeszli się.

Cytat za: http://www.gniezno24.com/...lancuch-swiatla .

Stanisław 

Punkty: 18/2
Wysłany: 22-07-17, 12:00   

W piątek też odbyło się to zgromadzenie. Rzecz jasna ono nie było spontaniczne, ale zorganizowane, bo ktoś tych ludzi zwoływał, poza tym przygotowali się uczestnicy biorąc ze sobą znicze.
Spontanicznie by tego nie zrobili.
Dla mnie spontaniczne zgromadzenie to takie, którego nikt nie zwołuje, do którego nikt się nie przygotowuje, tylko ludzie sami się schodzą od siebie, bez nawoływań. Taka też w prawie powinna być definicja spontanicznego zgromadzenia. Natomiast wszelkie zgromadzenia zainicjowane przez nawoływanie jednej czy więcej osób powinny być zgłoszone dzień przed takim zgromadzeniem. Czyli osoby nawołujące do udziału w piątkowym zgromadzeniu w myśl moich rozwiązań powinny w czwartek zgłosić planowane zgromadzenie z udziałem bliżej nieokreślonej ilości osób i jako osoby nawołujące to by działały jako organizatorzy ponoszący odpowiedzialność za przebieg takiego nagle zwołanego zgromadzenia, ale nie spontanicznego.
Ciekaw jestem kto zwołał wczorajsze zgromadzenie?
Postaw punkt autorowi tego posta

wuja 
Według JK - Agent Gestapo

Punkty: 16/49
Wysłany: 22-07-17, 13:35   

Stanisław napisał/a:
Ciekaw jestem kto zwołał wczorajsze zgromadzenie?

Między innymi ja, bo pochwaliłem się, że byłem jednym z dwóch pierwszego dnia. A ty Stasiu czekaj na zastrzyk finansowy od swojego mocodawcy.

Stanisław 

Wysłany: 22-07-17, 14:18   

wuja napisał/a:
A ty Stasiu czekaj na zastrzyk finansowy od swojego mocodawcy.

Wypłatę mam w każdy miesiąc, więc spokojnie.
wuja napisał/a:
Między innymi ja, bo pochwaliłem się, że byłem jednym z dwóch pierwszego dnia.

To tym samym stając się organizatorem trzeba było wysłać wiadomość do odpowiednich służb. Demonstracje powinni mieć zabezpieczenie. Przecież równie dobrze ktoś mógł zwołać kontrdemonstrację i co wtedy? Następnym razem proponuję dopełnić formalności, albo przynajmniej zadbać o jakieś zabezpieczenie. Nawet jakby to była demonstracja przeciw pladze przecinków, to i tak jest ryzyko, że ktoś zechce ją zakłócić.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 22-07-17, 14:19   

Myślę, Stanisław, że to nie ma znaczenia, kto zwołał to zgromadzenie. Jeśli nie było żadnych ekscesów, wszystko odbyło się w spokoju, to drążenie tej kwestii nie ma, moim zdaniem, sensu.
Istotniejsze dla mnie jest to, dlaczego PiS przeprowadza tak słabą, niewiele w istocie zmieniającą, oprócz samego sposobu wyboru i kadr, ustawę. Myślę, że ten mechanizm się nie sprawdzi i kiedyś może zostać wykorzystany przeciwko "reformatorom". Przecież za jakiś czas zmieni się władza i to opozycja będzie miała wpływ na obsadę stanowisk w SN i wykosi wszystkich pisowskich nominatów, a precedens został wykonany.

Stanisław 

Wysłany: 22-07-17, 14:31   

Roberto napisał/a:
Istotniejsze dla mnie jest to, dlaczego PiS przeprowadza tak słabą, niewiele w istocie zmieniającą, oprócz samego sposobu wyboru i kadr, ustawę.

No właśnie. Tu mamy do czynienia ze zmianą w zasadzie instytucjonalną. Moim zdaniem PiS powinien w końcu zabrać się za zmiany o charakterze społecznym. Te zmiany to powinny być takie, które w istocie zmienią mentalność społeczną, sposób myślenia, postrzegania rzeczywistości. W tym celu trzeba przekaż informacji uczynić w miarę ujednoliconym. Dzięki temu odbiór społeczny i postawy społeczne też będą w miarę jednolite. Ludzie nie będą się sprzeczać o to, że taka i owaka reforma jest zła, ta linia rządzenia jest zła, a tamta dobra. Będzie jedna linia rządzenia, a ludzie będą się sprzeczać o to, kto lepiej będzie realizować ową linię. Nie będzie demokracji liberalnej, ale nowa demokracja nieliberalna z ujednoliconym przekazem, przez co złagodnieją spory polityczne.
Co do protestów, to są one w obronie instytucji, ale instytucje zawsze podlegały reformom, zmianom. Dlaczego ci ludzie nie protestowali przeciw wykorzystywaniu Policji do nadużyć w akcji "Widelec", przez którą wielu funkcjonariuszy straciło pracę, bo musieli wykonywać odgórne, niemoralne rozkazy? Dlaczego nikt nie bronił Policji przed ich wykorzystywaniem do walki z kibicami tylko dlatego, że nie lubili Tuska? Dlaczego nie było wtedy protestów pod domem Schetyny, który był wtedy ministrem odpowiedzialnym właśnie za Policję?
Czy gdybym przekonał rząd do wprowadzenia ustawy o zasadach łączenia się ludzi w pary, czyli osoba chuda z chudą, a osoba gruba z grubą, a nie gruba z chudą mogą się łączyć w pary to czy ludzie by wyszli na ulice? Pewnie nie, bo nawet by się tym nie przejęli. Wychodzą zwolennicy opozycji niezadowoleni z tego, że nie rządzi ich ugrupowanie i ich linia liberalna, nic więcej. Gdyby spytać tych protestujących co w reformie sądownictwa im się nie podoba, to większość nie odpowie, bo nawet ustawy nie przeczytali, a słyszeć do niedosłyszeli, albo źle usłyszeli, aby wyrobić sobie zdanie.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 22-07-17, 15:00   

Tylko że zmiana kadr nie poprawia efektywności działania instytucji, co widać na przykładzie Trybunału Konstytucyjnego. Nowa prezes i sędziowie, a spraw rozstrzygniętych, jak było mało, tak i jest niewiele: http://trybunal.gov.pl/sp...ale/statystyka/ . Czy nowi sędziowie SN będą uczciwsi? Być może tak, być może nie. A czy będą skuteczniejsi, efektywniejsi? Czy procesy trwać będą krócej? Nie sądzę.

Stanisław 

Wysłany: 22-07-17, 15:08   

Roberto napisał/a:
Czy procesy trwać będą krócej? Nie sądzę.

Oczywiście, że nie będą. Do tego trzeba by zmienić te wszystkie kodeksy różnych sądowych postępowań.
Pewnie gdyby te same reformy wprowadzała PO to nikt z protestujących by nie protestował. Oni protestują nie przeciw reformom, ale dlatego, że to PiS je wprowadza. Dla nich nie jest ważne czy reforma zła czy dobra, ale że robi to PiS, bo gdyby PO wprowadziła to już dobrze dla nich. O nic więcej tu nie chodzi, to zwykły protest przeciwko partii rządzącej, bo zabrała władzę ich Platformie. Tak więc powód tych wszystkich protestów jest jasny jak słońce, nie chodzi o żadne reformy.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 01-10-17, 13:27   

Założenia prezydenckich ustaw są, jakie są, więc wraca idea łańcuchów światła. Dzisiaj o 19 światła zabłysną w największych polskich miastach, m. in. w Poznaniu. A jak będzie w Gnieźnie?

moher 

Punkty: 1/1
Wysłany: 03-10-17, 20:45   

"Kadry decydują o wszystkim" - jak stwierdził największy przywódca socjalistyczny, Józef Stalin. Wiadomo, że wielkie pieniądze stoją za korporacjami sędziowskimi. Jeśli ktoś myśli, że członkowie tzw III władzy bezwolnie poddadzą się kastracji czyli inaczej mówiąc zgodzą się na pokojowe pozbawienie ciepłych stołków to jest w błędzie.
Nie dziwota więc, że wykorzystując "pożytecznych idiotów" do biegania ze świeczkami po ulicach, przedstawiciele III władzy chcą stwarzać pozory ich niezbędności w społeczeństwie.
Co ciekawe, znakomitą większość bojowników o utrzymanie status quo stanowią łagodnie mówiąc ludzie "trzeciego wieku". To może tłumaczyć, iż "biologia" jeszcze nie przeprowadziła lustracji w tym środowisku.
Przy okazji, wykorzystując nikczemny zamach na demokrację w wykonaniu WSTRĘTNEGO KACZORA i jego ludzi, przedstawiciele jedynie słusznej opcji, którą PRZEBRZYDŁY KACZOR podstępnie pozbawił władzy mają nadzieję na odwróceniu trendów Wyborców oślepionych 500+, wcześniejszymi emeryturami i wielu innych spełnionych KACZOROWATYCH OBIETNIC WYBORCZYCH.

Jeśli więc słusznym jest stwierdzenie tow. Stalina o wielkim znaczeniu "KADR" mają się Schetynowcy i inni totalniacy czego obawiać.

Jeśli powiodą się misje Jakiego i Wassermann`ki czarno widzę byt pozostałych przekrętów jedynie słusznej opcji.
Gospodarka strasznie się rozhulała, pracy jest w bród, pieniądze dają za nic; kto będzie głosował przeciwko PRZEBRZYDŁEMU KACZOROWI? Wiadomo; uczestnicy pogrzebowych nocnych marszów nie zawiodą. Ale inni, beneficjenci KACZOROWATYCH?

tomanek53 

Punkty: 77/32
Wysłany: 04-10-17, 14:25   

moher napisał/a:
Wiadomo, że wielkie pieniądze stoją za korporacjami sędziowskimi.
Wiadomo? :co: Choć nic nie wiem na ten temat, to jednak, być może wiadomo.
Zatem do dzieła, moher!! Bądź łaskaw wyjaśnić "pożytecznym idiotom" (jak sam ich nazywasz) jak wielkie to pieniądze i czyje??

Niestety, nie jesteś w stanie tego uczynić :no: , gdyż poza niezłomną wiarą w "geniusz" naczelnika narodku prostaków nie dysponujesz żadną wiedzą!!
moher napisał/a:
Co ciekawe, znakomitą większość bojowników o utrzymanie status quo stanowią łagodnie mówiąc ludzie "trzeciego wieku". To może tłumaczyć, iż "biologia" jeszcze nie przeprowadziła lustracji w tym środowisku.
Za krótką chwilę - sam się przekonasz jak krótką - będziesz tym czymś (łagodnie mówiąc) "trzeciego wieku".
Zgodnie z powszechnie znaną regułą, powinieneś być wtedy znacznie mądrzejszy niż obecnie, aczkolwiek w twoim, konkretnym przypadku mam więcej niż poważne wątpliwości czy owa reguła się potwierdzi. :diabel:
moher napisał/a:
Gospodarka strasznie się rozhulała, pracy jest w bród, pieniądze dają za nic
Coś takiego?? Pierwsze słyszę. Dlaczego zatem mnie nie dają kasy za nic? :co:
Ostatecznie byłoby to niezłe posunięcie naczelnika narodku prostaków - a nuż by mnie przekonał do swego "geniuszu"?
A gospodarka rozhulałaby się znacznie bardziej, gdyby polscy i zagraniczni inwestorzy zechcieli tu inwestować! :yes:
Niestety, żaden uczciwy i zdrowy na umyśle inwestor, nie będzie inwestował w państwie bezprawia, gdzie sukces biznesu nie wynika z rachunku ekonomicznego, tylko zależy od widzimisię rządzących.

A tak na marginesie. Wkład naczelnika narodku prostaków w rozwój gospodarki, był i jest zerowy!
I to się nie zmieni, chyba, że ów "naczelnik" zarządzi interwencyjny dodruk pieniędzy, jak mu braknie na "dobrą zmianę".

Tyle, że wtedy jeden dolar znów będzie wart 100 zł. Przynajmniej na początku. :diabel:

Ale za to pisowcy będą skakać z okien! :D

moher 

Wysłany: 04-10-17, 18:07   

tomanek53 napisał/a:
moher napisał/a:
Wiadomo, że wielkie pieniądze stoją za korporacjami sędziowskimi.
Wiadomo? :co: Choć nic nie wiem na ten temat, to jednak, być może wiadomo.
Zatem do dzieła, moher!! Bądź łaskaw wyjaśnić "pożytecznym idiotom" (jak sam ich nazywasz) jak wielkie to pieniądze i czyje??

Radzę zachować spokój, tomanku53! Szkoda zdrowia. Wszystko zaczyna się od pieniędzy. Jak wielkie pieniądze stoją za trzecią władzą?
Wyjaśniam: "Dwie trzecie domu, osiem działek, w tym rekreacyjną, środki pieniężne w różnych walutach, papiery wartościowe, 0,5 kg złota i biżuterię wykazała w oświadczeniu majątkowym I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Jej złożone 7 marca br. oświadczenie opublikowano na stronach internetowych prezydenta RP."
http://www.tvp.info/33085...ln-w-funduszach
https://twitter.com/WasikMaciej/status/881974337837953024/photo/1

O zarobkach nie piszę (bo wychodzę z założenia, które nie dociera do prostaków, iż trzeba się uczyć, by zarabiać) ale nawet zarabiając 27 tys. złotych, tak wielkiego majątku trudno się dorobić.

Nie wspominam również o adwokatach, których przedstawiciele - aferzyści z Wa-wy oczekują na sprawiedliwość w areszcie.
Tak, tomanku53 jak powtarza premier-ka Szydło, wystarczy nie kraść i są pieniądze. I w zasadzie można na tym skończyć dyskusję. Jak jednak określić niemałą przecież grupę społeczeństwa (wg sondaży 20%), która się wścieka na to, że w Polsce dzieje się coraz lepiej?

tomanek53 

Wysłany: 05-10-17, 12:21   

moher napisał/a:
Jak wielkie pieniądze stoją za trzecią władzą?
Wyjaśniam: "Dwie trzecie domu, osiem działek ....
Jestem rozczarowany! :|
Pytam o "wielkie pieniądze stojące za korporacjami sędziowskimi" - jak sam objawiłeś to światu w poprzednim poście - a ty tu z ośmioma działkami i częścią domu wyjeżdżasz.
Na dodatek wspierasz się pisowską gadzinówką TVP Info, której jedynym zadaniem jest pielęgnowanie głównej polskiej cechy narodkowej polaczków, czyli bezinteresownej zawiści! :D
Myślałem, że usłyszę o miliardach, jak chociażby te wyprowadzone przez pisowskich złodziei ze SKOK-ów, a ty o pół kilo złota i biżuterii prawisz. Oszalałeś moher?
moher napisał/a:
... jak powtarza premier-ka Szydło, wystarczy nie kraść i są pieniądze ...
... ale nie wspomina, że wcześniej jej kumple ukradli 4,5 miliarda złotych ze SKOK-ów i nie jest wcale pewne, że nie dostała z tego działki, i że to już koniec pisowskiego złodziejstwa.
Popularny w anegdotach sposób na zostanie milionerem przewrotnie głosi, że pierwszy milion należy ukraść.
Prostakom z narodku polaczków milion nie wystarcza. :no: Jak to u nich w zwyczaju, dopiero miliardy potrafią tych prymitywów zadowolić. :yes:
moher napisał/a:
w Polsce dzieje się coraz lepiej
Dobre! :D Po dwóch latach dyktatury naczelnika narodku prostaków jesteśmy skłóceni ze wszystkimi sąsiadami! Nawet Amerykanie - według polaczków, najwięksi przyjaciele - kilkukrotnie i publicznie wyrazili największe zaniepokojenie tym, co tutaj się dzieje.
A tu, proszę - "w Polsce dzieje się coraz lepiej" - jaja jak berety! :hahaha:
Od dwóch lat żadnych inwestycji zagranicznych i tylko śladowa ilość rodzimych - stagnacja gospodarcza, jednym słowem. I co? Lepiej?
Za 500+ można pozyskać jedynie przychylność głupców, którzy nie mają pojęcia o sposobach dochodzenia do dobrobytu. Im wystarczy dać na gorzałkę i będą zadowoleni. :zdrowie:

PS: napuszczanie prostaków na ludzi sukcesu - za pomocą świecenia w oczy ich majątkiem, to najbardziej niegodne postępowanie, jakie można sobie wyobrazić!
Nawet prości ludzie doskonale to rozumieją. Prostacy nie!

Niestety! Rządy PiS pokazały jak na dłoni, że narodek polaczków-prostaczków jest liczny!
Aż 25% populacji, to więcej niż średnia światowa! Wstyd!!!!!!!!

moher 

Wysłany: 05-10-17, 20:51   

Nie wiem, z jakiego Narodu się wywodzisz, tomanku53, ale określenie Polaczki używali Moskale i ich potomkowie Rosjanie. Ukraińcy mówią na nas Lachy.

PS: napuszczanie prostaków na ludzi sukcesu - za pomocą świecenia w oczy ich majątkiem, to najbardziej niegodne postępowanie, jakie można sobie wyobrazić!

Wybacz, ale co pani Gersdorf dobrego do Polski zrobiła oprócz wiekopomnego stwierdzenia, że za 10000 PLN to tylko na prowincji można przeżyć?
A druga gwiazda PO, obecnie wycierająca krzesła w Brukseli: Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował. (chodzi o pracę za marne 6000) https://www.wprost.pl/kra...lbo-idiota.html

Jeżeli okradanie ludzi (np afera warszawska) jest sukcesem, to masz rację.

tomanek53 

Wysłany: 05-10-17, 23:36   

moher napisał/a:
Nie wiem, z jakiego Narodu się wywodzisz, tomanku ...
Ja też tego nie wiem, od czasu gdy przyznawanie się polskości stało się dla mnie obciachem!
Kiedyś, mój stryjeczny brat badał przeszłość nazwiska i ustalił ponad wszelką wątpliwość, że praprzodkiem rodziny był Norman o nazwisku Holk, który w piętnastym wieku osiadł w pomorskim grodzie, dziś zwanym Kołobrzegiem.
Mniej więcej od dwóch lat, coraz bliżej mi do normańskiego pochodzenia.
moher napisał/a:
... co pani Gersdorf dobrego do Polski zrobiła ...
Całkowicie wystarczy, że jest wybitnym prawnikiem. Tak wybitnym, że powierzono jej najwyższą funkcję w polskim sądownictwie na podstawie imponujących zawodowych dokonań i nieposzlakowanej opinii!

Tak było kiedyś. Teraz wystarczy być liżydupcem władzy, by sędziowskie pomietło bez żadnych osiągnięć mogło zostać prezesem Trybunału Konstytucyjnego.
Ma się rozumieć, że to "dobra zmiana" sprawiła. Tylko dla kogo dobra? :co:
A tak na marginesie, to osobiście znam kilku ludzi sukcesu, którzy najprawdopodobniej dysponują równie pokaźnymi majątkami jak profesor Gersdorf, a może i nawet sporo większymi.

Swój sukces zawdzięczają talentowi, pracy i temu, że we właściwej chwili byli we właściwym miejscu lub spotykali na swej życiowej drodze odpowiednich ludzi.
Nigdy i niczego im nie zazdrościłem, choć porównywać się z nimi nie mogłem żadną miarą!!
Żalu, że nie jestem krezusem też nie mam do nikogo. Widocznie nie dysponowałem odpowiednim talentem lub nie znalazłem się we właściwym miejscu w odpowiedniej chwili.

Dlatego też niepodobna napuścić mnie na nikogo świecąc mi w oczy nawet niebotycznym majątkiem!
Prawdę powiedziawszy, nie rozumiem, jak w ten podły sposób można wywołać niemal masową zawiść!
Jak można liczyć na sukces w tak niegodziwym działaniu? Kto to może kupić?

I tu nasuwa się właśnie jedyna logiczna odpowiedź. Kupują polaczki niegodni miana Polaków - prymitywy, hołota, szumowina i swołocz - na nieszczęście mająca jeden głos w wyborach i to od sztuki. :diabel:

moher 

Wysłany: 07-10-17, 19:25   

tomanek53 napisał/a:
Ja też tego nie wiem, od czasu gdy przyznawanie się polskości stało się dla mnie obciachem!

Akurat to rozumiem; to przecież zgodne z mentalnością Platformersa. Pewien monarcha europejski pisał przed laty, że polskość to nienormalność!

tomanek53 napisał/a:
praprzodkiem rodziny był Norman o nazwisku Holk, który w piętnastym wieku osiadł w pomorskim grodzie, dziś zwanym Kołobrzegiem.

Z tego co pamiętam z historii to Normanowie = Wikingowie działali na terenach polskich najpóźniej do 11 wieku. Potem to byli już Duńczycy. Zmień więc w historii swojej rodziny choćby daty.
A nazwisko? Śp Dziadek się w grobie przewraca czytając twórczość swojego prawnuka! Wiadomo, że Holk`a to nie jest nazwisko z poznańskiego. Po prostu przywędrował do Polski człowiek z Czech, kupiec, o nazwisku Holka czyli po naszemu dziewczyna. Też bardzo pięknie brzmi, nieprawdaż? A na "H" w Gnieźnie znałem mieszkańców noszących równie piękne nazwiska Halka, Halt.

tomanek53 napisał/a:
Swój sukces zawdzięczają talentowi, pracy i temu, że we właściwej chwili byli we właściwym miejscu lub spotykali na swej życiowej drodze odpowiednich ludzi.

W tym przypadku nawet nie wypada się nie zgodzić z tomanek53! Wszystkim wiadomo, że po okrąglutkim stoliczku w roku 1989 będąc "we właściwym miejscu" (czytaj: właściwej organizacji), i znając "odpowiednich ludzi" (czytaj: lokalnych szefów PZPR lub aparatu ucisku) można było sobie załatwić przejęcie wybranej firmy państwowej.

Pozostałe "wiekopomne" myśli typu
tomanek53 napisał/a:
Prawdę powiedziawszy, nie rozumiem, jak w ten podły sposób można wywołać niemal masową zawiść!
Jak można liczyć na sukces w tak niegodziwym działaniu? Kto to może kupić?

I tu nasuwa się właśnie jedyna logiczna odpowiedź. Kupują polaczki niegodni miana Polaków - prymitywy, hołota, szumowina i swołocz - na nieszczęście mająca jeden głos w wyborach i to od sztuki.

pominę milczeniem.

tomanek53 

Wysłany: 07-10-17, 20:24   

Wiesz co, moher? Takie pierdoły wypisujesz, że dalsza "polemika" z tobą byłaby dla mnie skrajnym obciachem.
Prawdę powiedziawszy, już wcześniej musiałem uzbrajać się w anielską cierpliwość. Tyle, że to co stoi wyżej, wielokrotnie przekracza wszelkie dopuszczalne normy.

Zatem idź sobie pogadać ze swoimi. Będziesz wielce usatysfakcjonowany, bo łuni wszyscy, jak i ty, prawdziwi polacy i tylko nie zapomnij wzmacniać qurwami swych wynurzeń, bo gotowi pomyśleć, że się skiepszczyłeś i naprostowania potrzebujesz.

Pozdrowionka :papa:

moher 

Wysłany: 08-10-17, 20:16   

tomanek53 napisał/a:
Wiesz co, moher? Takie pierdoły wypisujesz, że dalsza "polemika" z tobą byłaby dla mnie skrajnym obciachem.

Rzeczywiście, trudno jest się przełamać i przyznać interlokutorowi rację. Najlepiej nakrzyczeć, naskoczyć na rozmówcę "pierdołami" i obrazić się.
Pozdrawiam.
P.S. Zawsze będę miał szacunek do firmy "Holka". Dziadek w ciepłych słowach wyrażał się o właścicielu.

tomanek53 

Wysłany: 08-10-17, 21:10   

moher napisał/a:
Zawsze będę miał szacunek do firmy "Holka". Dziadek w ciepłych słowach wyrażał się o właścicielu.
Dziękuję! To miłe i sympatyczne z Twojej strony. Cieszę się, że tak postanowiłeś, tym bardziej, że moje uczestnictwo w gnieźnieńskich forach internetowych miało na celu podtrzymanie rodzinnej obecności w mieście.

Nawet nieco mi głupio, że zbyt ostro na Ciebie najechałem w poprzednim poście, co jak widzisz potrafię uczciwie przyznać!

PS:
moher napisał/a:
.... i obrazić się
bynajmniej się nie obraziłem.
moher napisał/a:
zgodne z mentalnością platformersa
pewnie jestem bardziej krytyczny wobec PO niż Ty. Ile razy mam powtarzać, że nie głosowałem na PO??
moher napisał/a:
Normanowie = Wikingowie
Normanowie, co wynika nawet z etymologii tego słowa, to ludzie północy, inaczej Skandynawowie. W XV wieku trudno było, jak sądzę, rozpoznać kto jest Dunem, kto Norwegiem a kto Szwedem.
moher napisał/a:
Wiadomo, że Holk`a to nie jest nazwisko z poznańskiego
Wiadmo. Tyle, że Holk<a jest spolszczeniem i do chwili obecnej najczęściej występuje na Pomorzu.
moher napisał/a:
przywędrował do Polski człowiek z Czech ...
Też tak kiedyś myślałem, dopóki się nie okazało, że czeska holka i nazwisko, to tylko przypadkowa zbieżność. Przecież napisałem:
tomanek53 napisał/a:
... mój stryjeczny brat badał przeszłość nazwiska i ustalił ponad wszelką wątpliwość ...
Dlaczego nie uwierzyłeś?
moher napisał/a:
równie piękne nazwiska Halka, Halt
Wykpiwanie nazwisk nie leży w moim zwyczaju, nawet gdyby faktycznie były ośmieszające.
moher napisał/a:
Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował ...
Dlaczego używasz argumentów, które kilkukrotnie już były wyjaśnione? Dobrze wiesz, że Bieńkowskiej chodziło o zasadniczą pensję wiceministrów!

Odpowiedz do tematu