Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Paweł Sochacki prezesem Startu Gniezno
Autor Wiadomość
Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 05-12-15, 15:08   Paweł Sochacki prezesem Startu Gniezno

Cytat:

Decyzje w tej sprawie zapadły w trakcie Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego TŻ Start Gniezno. Zmiany dotyczą kilku osób, także w składzie Zarządu - zgodnie z nimi, jego nowym prezesem będzie od tej pory Paweł Sochacki, który do tej pory pełnił jedynie funkcję członka rady nadzorczej.

Członkiem rady został także wybrani Marek Perek oraz Piotr Łączyński. We władzach stowarzyszenia, poza wymienionymi, znajduje się także komisja rewizyjna w składzie: Dariusz Imbierowicz (przewodniczący), Romuald Majorczyk i Roman Michalski (sekretarz).

Jak oceniacie te zmiany personalne? Dają one nadzieję na utrzymanie gnieźnieńskiej drużyny w rozgrywkach na jako takim poziomie, czy też jest to roszada bez większego znaczenia?

bonanno 

Postawił 1 punktów
Wysłany: 05-12-15, 18:16   Re: Paweł Sochacki prezesem Startu Gniezno

Roberto napisał/a:

Jak oceniacie te zmiany personalne? Dają one nadzieję na utrzymanie gnieźnieńskiej drużyny w rozgrywkach na jako takim poziomie, czy też jest to roszada bez większego znaczenia?

Roberto, TŻ Start nie miał drużyny w rozgrywkach. W lidze rywalizuje Start Gniezno S.A.
Postaw punkt autorowi tego posta

Rojas 

Punkty: 35/15
Wysłany: 06-12-15, 12:22   

Cóż. Zmiana, że tak powiem kosmetyczna. Szczerze to się Panu Sochackiemu należy zarządzanie całym klubem od A do Z. Najważniejsze w tej chwili jest to żeby pospłacać długi i zmontować skład który zapewni walkę i przyciągnie kibiców na stadion. Bo bez tego za rok będzie podobna sytuacja, czyli brak bejmów z biletów i proszenie się UM o dotacje...
P.S. Jak oceniacie rezygnację Pana Trąpczyńskiego ze stanowiska osoby funkcyjnej w klubie?
Dla mnie szok, bo ilekroć przypomnę sobie jakiś mecz Startu słyszę jego głos podający wyniki biegów. Mam nadzieję, że wróci, na Facebooku powstała już taka inicjatywa.

Senczyn 
I Love Speedway

Otrzymał 3 punktów
Wysłany: 06-12-15, 13:49   

Pan Paweł Sochacki to jest odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Życzę mu powodzenia , przynajmniej jemu kibice nie będą zarzucali , że bierze pieniędzy z klubu jak jemu poprzednikowi.
Rok 2016r będzie trudny mamy ostanie 600tyś z 1,8mln z tzw układu do spłaty.
Co do Pana Trąpczyńskiego ( spikera) to w 100% popieram tą inicjatywę kibiców na Facebooku .Muśi zostać :start_1: Działacze, trenerzy ,zawodnicy się zmieniali a on był ze Startem na dobre i na żle !! i mam nadzieję że nadal tak będzie :start_2:
Co do składu to trudno powiedzieć , ciągle nie wiemy ile będzie lig-a od tego wiele zależeć będzie. :
Załóżmy że będzie jak do tej pory 3ligi.
To moim zdaniem potrzebny Nam będzie tylko 1-2 zawodników ( zakładam że 90% zespołu zostanie ) kto to miałby być : zabawmy się w typera :PPP
1 P.Hougaard
2A. Karpow
3 J. Pavlic
4 M.Jabłoński
5 S.Nicholls
6 Któryś z braci Szczepaniaków
8 D. Jeleniewski ( wypożyczony z GKM )
Ciekawe również kto będzie trenerem?
Formacja juniorska również będzie wymagać wzmocnienia.

bonanno 

Postawił 1 punktów
Wysłany: 06-12-15, 18:38   

Przyznam, że gnieźnieńskim żużlem nie interesuję się już tak jak kiedyś.
W związku z tym mam do Was pytanie.
Co ma zmiana na stanowisku prezesa TŻ Start do długów i składu Start Gniezno SA?

raiden 

Otrzymał 1 punktów
Wysłany: 07-12-15, 21:48   

Senczyn skąd chcesz wziąć pieniążki na tych nowych zawodników? Dużo ich trochę.

Senczyn 
I Love Speedway

Otrzymał 3 punktów
Wysłany: 08-12-15, 23:13   

raiden napisał/a:
Senczyn skąd chcesz wziąć pieniążki na tych nowych zawodników? Dużo ich trochę.

Tylko 1 maksymalnie 2 Nam trzeba z tej mojej listy,ale może klub wymyśli kogoś lepszego. Jestem Za.
W tym tygodniu powinno okazać się które zespoły dostaną licencje, które będą musiały bodajże w 14dnich uzupełniać braki w papierach i się odwoływać.
Zakładam że klub z Gniezna ostatecznie dostanie licencje w 2 terminie : To przed świętami powinniśmy poznać 3/4 zespołu. Przypominam że okienko transferowe rusza oficjalnie 19 grudnia - 31 styczeń ( co jest dla mnie chore ) Większość klubów już mają składy zbudowane :PPP głownie te z Ekstraligi.
Cytat:
bonanno :Co ma zmiana na stanowisku prezesa TŻ Start do długów i składu Start Gniezno SA?

Jak to się mówi po czynach Nas ocenicie to odnośnie Nowego Prezesa TŻ.
Co do długów to do 5grudnia trzeba było zapłacić 300tyś z tzw układu za sezon 2013 ( zawodnikom z Ekstraligi ), plus kolejne raty w 2016r ( ostatni rok spłaty ok 600tyś) oprócz tego muśimy być na bieżąco ( jeśli nie to ugody z zawodnikami ) z "aktualną drużyną " można powiedzieć że przez 1 sezon w Ekstralidze klub cierpi przez parę lat.

Rojas 

Wysłany: 23-12-15, 09:30   

No i Start drugi raz dostał odmowę przyznania licencji...
Chyba w 2016 będzie cicho przy Wrzesińskiej...

Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 23-12-15, 09:43   

Cytat:

Co to oznacza?

Senczyn 
I Love Speedway

Otrzymał 3 punktów
Wysłany: 23-12-15, 18:26   

Roberto napisał/a:
Cytat:

Co to oznacza?

Oznacza to że minimum przez rok nie będzie ligi w Gnieznie. Jeszcze istnieje ciut szansy, ale wątpie w to nagle musiała by się znalezc gotówka ( maksymalnie do końca roku )
Pogrążyły klub długi za Ekstralige ( 600tyś rocznie jak na budżet klubu z Gniezna okazało się za dużo ( 950tyś z 1mln 800 zostało zrealizowane)
Od 2017zaczniemy od zera tak jak Częstochowa.

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 23-12-15, 20:00   

No i dobrze moim zdaniem. Kubeł zimnej wody się przyda.

Rojas 

Wysłany: 25-12-15, 22:09   

Popieram Raf-a. Co niektórzy włodarze Startu zaczęli mieć za duże mniemanie o sobie. Udawało im się stale jakoś prześlizgiwać ale w końcu przyszła kryska na matyska!
Brawo dla prezydenta Budasza za wstrzymanie dotacji do czasu uzyskania licencji. Inaczej forsa by się rozpłynęła...

Stanisław 

Punkty: 18/2
Wysłany: 26-12-15, 12:15   

No i gdzie ci kibice, co tak chętnie szli pod Ratusz, aby wywalczyć 400.000 zł? Nie chcą się zebrać i jechać pod siedzibę PZM? Za daleko czy za drogo?
Gdyby tak mieli się zrzucić po 100 zł na Start to pewnie nic z tego by nie było, gdyż mama daje za mało kieszonkowego, nie będzie na imprezkę itp, zamiast zaoszczędzić i wesprzeć swój klub.
Nie ma pieniędzy to i klub nie będzie działać, proste i oczywiste, a jakie są problemy to wiadome było wcześniej. Oczywiście mało kto zdawał sobie sprawę, że skutki będą takie jakie widzimy, ale te ryzyko też powinno być poważnie traktowane. Cóż, ale co ma być to będzie, potrzeba tylko czasu na poprawę tego wszystkiego.

Asusik 

Postawił 2 punktów
Wysłany: 08-02-16, 10:11   

Toż to skandal co działacze Startu chcieli zrobić... I jeszcze te pokrętne tłumaczenia...
http://sportowefakty.wp.p...-innego-wyjscia

Bit of my life 

Punkty: 26/18
Wysłany: 08-02-16, 10:19   

Jeszcze lepiej:
Tarasienko i dług w ZUS-ie

Okazuje się, że klub chciał wycykać władze żużlowe ale one się nie dały i chwała im za to. Myśleli, że ktoś pozwoli im na kontynuację pod logiem TŻ a nie S.A.? Tutaj nie chodziło wcale o prolongatę spłaty długów tylko...o wałek, który się nie udał i tyle. Dla mnie kuriozalnym jest, że mając szansę na uzyskanie licencji dla S.A. w ogóle nie próbowali.

Teraz można to zestawić z tym co mówił chociażby Łukasik a wnioski nasuwają się same. Ściema, ściema i jeszcze raz ściema jest słowem przewodnim funkcjonowania naszego klubu.

Co do mojego linku. Czyżby Tarasienko skasował i nie wystawił FV? To klub będzie musiał zapłacić. Nie wiem jakie tutaj działa dokładnie prawo ale jak zbańczą i zlikwidują S.A. to co się stanie z długiem? Jestem ciekaw, czy brak Fv wynika z konfliktu z zawodnikiem czy po prostu ktoś tego nie dopilnował.

Asusik 

Postawił 2 punktów
Wysłany: 08-02-16, 10:23   

I jeszcze Ci wspaniali działacze mają czelność udzielać się w mediach i próbować wybielić... Na taczki i wywieźć z Gniezna...

Bit of my life 

Wysłany: 08-02-16, 10:42   

Co do Pana Sochackiego to mam dwa skrajne odczucia. Widać, że facet się stara, rozmawia z kibicami na FB jak i na żywo. Jednak albo on nie wie wszystkiego co się dzieje w klubie i być może niektóre osoby sobie z nim pogrywają albo zdaje sobie sprawę ze wszystkiego i dobrze gra.

Nie mi oceniać. Nie włożyłem swojej kasy w klub więc za dużo wypowiadać się nie mogę.

Jedno wiem- jeśli władze liczą, że za rok sobie wystartują i kibice będą przychodzić to uważam, że się grubo mylą bo ludzie są zniesmaczeni całą polityką klubu jak i wielką dezinformacją.

Rojas 

Wysłany: 08-02-16, 11:49   

Jak dla mnie to każdy który jest tam "przy korycie" jest tylko po to żeby kręcić wałki... I może przy okazji pobawić się w prowadzenie klubu żużlowego...

moher 

Punkty: 1/1
Wysłany: 29-02-16, 23:07   

Rojas napisał/a:
Cóż. Zmiana, że tak powiem kosmetyczna. Szczerze to się Panu Sochackiemu należy zarządzanie całym klubem od A do Z. Najważniejsze w tej chwili jest to żeby pospłacać długi i zmontować skład który zapewni walkę i przyciągnie kibiców na stadion. Bo bez tego za rok będzie podobna sytuacja, czyli brak bejmów z biletów i proszenie się UM o dotacje...
P.S. Jak oceniacie rezygnację Pana Trąpczyńskiego ze stanowiska osoby funkcyjnej w klubie?
Dla mnie szok, bo ilekroć przypomnę sobie jakiś mecz Startu słyszę jego głos podający wyniki biegów. Mam nadzieję, że wróci, na Facebooku powstała już taka inicjatywa.

Wybaczcie człowiekowi, który od lat mieszka daleko. Czy to prawda, że ukochany Start nie startuje w tegorocznych rozgrywkach i zawieszają drużynę?

Bit of my life 

Wysłany: 02-03-16, 10:33   

Moher- tak, Start Gniezno nie wystartuje pierwszy raz w lidze. To jest smutne.

Sprawa wygląda tak, że klubowi zabrakło kasy na spłatę zobowiązań do określonego terminu wyznaczonego przez władze żużlowe dla uzyskania licencji. Prezydent Gniezna obiecał im 400 tyś ale nie wiem czy klub myślał, że dostanie tą kasę już i spłaci zobowiązania. Pomijam już ten fakt. Sponsorom i działaczom nie udało się zebrać kasy.

W Gnieźnie funkcjonuje Start Gniezno S.A. ( wymóg spółki S.A. jak byliśmy w ekstralidze ) i Towarzystwo Żużlowe. Klub chciał się wycwanić i dostać licencję na TŻ gdzie cały dług za zeszły sezon plus spłata za układ ( długi z czasów ekstraligi ) są na S.A.

Poczytaj sobie ;)
Licencja

Dla mnie zastanawiające jest jedno- przez dwa lata jak mieli do spłacenia dług ( nie pamiętam dokładnie ile ale coś ok 1,5mln-2mln zł ) dostali z miasta 800tyś zł. Dwa lata temu frekwencja na stadionie była jak dla mnie bardzo dobra. W zeszłym sezonie tragedia ale to wina ewidentnie klubu ( miał w d..pie kibiców co jest do tej pory. Jakieś chore wypowiedzi, że winni sa kibice gdzie 2 lata temu chodziliśmy bardzo licznie...może chcieli po 15 tys osób na mecz ). Niby główni sponsorzy władowali kupe kasy, byli też mniejsi sponsorzy ale ciągle nie było kasy.

Nie będę osądzał ale do dzisiaj pamiętam Darka Imbirowicza, który z trybun jeszcze jako kibic krzyczał na władze klubu: Złodzieje ;) Tymczasem za jego panowania klub się rozpadł...można jeszcze pisać i pisać ale po co?

Władze mają do dzisiaj kibiców w tyłku. Żadnych informacji od dłuższego czasu tylko próba zrobienia wałku i dostania licencji po cichu.

Wystarczyło od samego początku powiedzieć całą prawdę a kibice by ich wsparli...teraz mało kto będzie za rok chodził i znowu będzie płacz, że władze się starają a kibice nie chodzą. Po takim czymś co ostatnio zrobili ja mam ich gdzieś. Zabierałem znajomych, fundowałem bilety żeby klub miał kasę. Koniec.

Dla mnie jedyną osobą, która coś chce i niby się stara to Sochacki. Reszta jak dla mnie jest do wywalenia na zbity pysk. Ponadto niektóre osoby z klubu zrobili sobie z żużla dobry interes ale to zostawiam dla siebie. Nasuwa się pytanie- czy jest ktoś nowy, kto będzie w stanie ogarnąć klub? Nie wiem, nie interesuje się ale wiele osób zraziło się do klubu przez takich ludzi jak Arek Rusiecki i całe jego kółko wzajemnej adoracji ( także sponsorzy ).
Dla mnie może nie być żużla nawet i 5 lat ale z jednym zaznaczeniem- że będzie ktoś nowy, normalny, rozsądny kto poprowadzi ten klub mając realne zaplecze finansowe.

Na koniec napiszę, że powyższe to tylko moje słowa/opinia. Każdy może mieć inne podejście do tego wszystkiego ;)
Ps. co jakiś czas jest płacz naszych działaczy, że miasto mało wspiera żużel, że taki Rybnik dostał powiedzmy 2mln zł. Panowie- jak klub by dostał 2 mln zł z miasta to ja sam mogę poprowadzić ten klub bo myślę, że ten 1mln zł uzbierałbym z biletów i od mniejszych sponsorów ;) A to by w zupełności wystarczyło na środek tabeli 1 ligi :D Miasto daje 400tyś klubowi ale drugie tyle idzie z miasta na utrzymanie stadionu itd więc to dość pokaźna kwota...ale niektórym mało. Notabene nikt nie zrobi porównania ile miasto Gniezno daje z budżetu na sport, ile z tego idzie na żużel i ilu mamy mieszkańców. W porównaniu z takim Rybnikiem to i tak procentowo dostawaliśmy dużo więcej niż ich 2mln zł ;)

Rojas 

Wysłany: 02-03-16, 10:47   

Bit nic dodać nic ująć !!
Tak samo jak kiedyś posypało się Mieszko teraz posypał się Start...

Bit of my life 

Wysłany: 02-03-16, 10:54   

Rojas- po prostu wqwia mnie ciągły płacz o kasę. Daję sobie rękę uciąć, że Arek Rusiecki wypłaty miał co miesiąc i nie pracował za 2 tyś zł. Myślę, że koszt utrzymania wszystkich osób w klubie rocznie to znaczna część dotacji z miasta.

Dziwi mnie tylko jedno- nasi sponsorzy ( zaznaczę, że główni a mamy ich 3 ) nie wiedzieli wszystkiego czy dawali na to ciche przyzwolenie? Przecież od dawna wiadomo, że w klubie jest burdel...

Rojas 

Wysłany: 02-03-16, 11:02   

Bit za coś musiał dom sobie wybudować co nie ?? :D podobno on i jeszcze dwóch cały zysk z koszulek ekstraligowych podzielili między siebie...
A co do przyzwolenia sponsorów to nie wierzę, że wszyscy byli niczego nieświadomi...
Albo wszyscy są ubabrani w niezłe szambo albo towarzystwo wzajemnej adoracji zagrało tak świetnie rolę, że należą się im za nią Oscary.

Rojas 

Wysłany: 21-04-16, 10:42   

Jako że nasz kolega Muzzy ostatnio żywo uczestniczy w dyskusjach na forum to może zawita i do tego działu i odniesie się do kilku postów powyżej :) a może zaprezentuje nam jakieś nieoficjalne oświadczenie dotyczące sytuacji klubu jako były działacz, tłumacz i redaktor ??

Odpowiedz do tematu