Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Przesunięty przez: maras
21-06-08, 17:05
Hokej na trawie
Autor Wiadomość
RUNner 

Wysłany: 18-01-12, 13:27   

@Lodolamacz
Sport zawodowy składa się z dwóch podstawowych elementów: zawodników i kibiców. Myślisz że żużel w Gnieźnie by się utrzymał gdyby na stadion przychodziło tylu kibiców co na hokej?
Piłka nożna, F1, tenis i wiele innych dyscyplin, przyciągają ludzi na stadiony czy przed tv. Rozumiem że to są idioci?
Masowość dyscypliny? W amatorskim wydaniu jak najbardziej, jest takie pojęcie. Każdy może sobie biegać, wędkować, zbijać kręgle. Problem w tym, że jeśli te wyczyny nie interesują nikogo innego, to jest to sport amatorski.
Hokej w Polsce bardzo podupadł. Owszem, sporo osób go uprawia, ale nie próbuj wmówić komukolwiek że jest popularny wśród kibiców, bo nie jest.
Maras zwrócił uwagę na brak informacji o sukcesie Polek, a ja się do tego odniosłem. Nikogo nie dyskredytuję, nie obniżam dokonań sportowców, zwłaszcza że sam się z tego środowiska wywodzę i wiem jakie to przykre grać przy pustych trybunach. Współczuję zawodnikom że tak to w Polsce wygląda, ale takie są fakty.
Postaw punkt autorowi tego posta

Lodolamacz 
Specjalny
Honorowy Administrator GFI

Punkty: 26/12
Wysłany: 18-01-12, 19:01   

RUNner napisał/a:
@Lodolamacz
Sport zawodowy składa się z dwóch podstawowych elementów: zawodników i kibiców...

»
RUNner napisał/a:

Masowość dyscypliny? W amatorskim wydaniu jak najbardziej, jest takie pojęcie. Każdy może sobie biegać, wędkować, zbijać kręgle. Problem w tym, że jeśli te wyczyny nie interesują nikogo innego, to jest to sport amatorski.

Czyli !? Naprawdę jesteś skłonny uznać, że zdobycie brązowego medalu ME to amatorstwo ?

Wydaje mi sie że obierasz błędne i nieuprawnione kryterium.

RUNner napisał/a:

Hokej w Polsce bardzo podupadł. Owszem, sporo osób go uprawia, . .
Podupadł ? Tak ! Ale w sensie medialnym, nie sportowym

RUNner napisał/a:
ale nie próbuj wmówić komukolwiek że jest popularny wśród kibiców, bo nie jest ...
Niczego takiego i nikomu nie wmawiam. Nie znajdziesz w moich wypowiedziach takich stwierdzeń.
Natomiast zdecydowanie nie zgadzam się na okreslenia typu: " niszowa dyscyplina" " niemal prywatny sport"
Hokejowi brakuje jedynie medialnej kreatywności i.... sukcesów na miare piłkarzy ręcznych, czy siatkarzy...
Piłka ręczna, że przypomnę, jeszcze 10 - 15 lat temu, też, mało co kogo obchodziła...

RUNner napisał/a:
Piłka nożna, F1, tenis i wiele innych dyscyplin, przyciągają ludzi na stadiony czy przed tv. Rozumiem że to są idioci?
Głupio mi się za Mrożka tlumaczyć, ale chyba niewłaściwie zrozumiałeś tą jego aluzję.
co jest większe od życia -/T Różewicz/-

maras 
inżynier obserwator

Punkty: 5/7
Wysłany: 18-01-12, 19:12   

Na pewno medal to nie amatorstwo, ale sama dyscyplina w Polsce jest amatorska - czyli zawodnicy nie żyją z gry w hokeja - normalnie pracują i w wolnym czasie trenują. Nie wiem obecnie ile klubów ma status zawodowy (góra 2).
Bardzo możliwe jednak, że promocja przyczyniłaby się do zmiany

Senczyn 
I Love Speedway

Otrzymał 3 punktów
Wysłany: 18-01-12, 19:28   

Hokej nie był nie jest i nie będzie medialny ( i tu sukcesy sportowe nic nie pomogą) w Polsce
Odnosnie Gniezna to gdyby było nawet mistrzostwo Polski w Gnieznie w hokeju to i tak była by garsteczka 1/iluś tam setek frekwencji+ pieniędzy i sponsorów w porównaniu do żużlowego Startu.

RUNner 

Wysłany: 19-01-12, 08:58   

Lodolamacz napisał/a:

Czyli !? Naprawdę jesteś skłonny uznać, że zdobycie brązowego medalu ME to amatorstwo ?
Wydaje mi sie że obierasz błędne i nieuprawnione kryterium.

A w którym miejscu tak napisałem??

Lodolamacz napisał/a:

RUNner napisał/a:
Głupio mi się za Mrożka tlumaczyć, ale chyba niewłaściwie zrozumiałeś tą jego aluzję.

Bo aluzja ta nijak miała się do tematu...

Reasumując, mało jest hokeja w mediach bo dyscyplina ta nie jest popularna wśród kibiców. I nawet spore sukcesy tego raczej nie zmienią. Promocja? Być może coś by to dało, ale mam wątpliwości.

Lodolamacz 
Specjalny

Wysłany: 19-01-12, 15:43   

RUNner napisał/a:
[
A w którym miejscu tak napisałem??

.
zbyt wiele wymagasz... Dwa razy, to samo cytować nie będę.

RUNner napisał/a:
[

Bo aluzja ta nijak miała się do tematu...
.
Oj ! Miała, miała ! I to bezpośrednio do Twoich argumentrów.
Teoria komunikacji, widać, jest jednak dość skomplikowana.

RUNner napisał/a:

Reasumując, mało jest hokeja w mediach bo dyscyplina ta nie jest popularna wśród kibiców.
To analogicznie jak żużel w Angli ... Jak, zresztą, stwierdził dla TVN Turbo sam Ryan Sullivan, przyznając że w GB to sport marginalny.

maras 
inżynier obserwator

Wysłany: 25-02-12, 12:43   

Kończą się turnieje kwalifikacyjne do IO. Niestety nie zobaczymy na Igrzyskach naszych reprezentacji.
Panie przegrały wszystkie mecze i zajęły ostatnie 6. miejsce w turnieju.
Panowie wczoraj jeszcze 6 minut przed końcem ostatniego meczu grupowego byli w finale turnieju, niestety później stracili 2 bramki i ostatecznie zagrają jutro o 3. miejsce w turnieju z Kanadą.
Prawdę mówiąc gdyby któraś z naszych reprezentacji awansowała na IO to byłaby megasensacja. Do IO awansują tylko zwycięzcy tych turniejów i zarówno u pań i panów faworytami są gospodarze Indie i każde inne rozstrzygnięcie będzie sensacją.
Warto jednak odnotować fakt występów naszych reprezentacji ze względu na udział gnieźnian w tych turniejach ;)

maras 
inżynier obserwator

Wysłany: 04-03-12, 19:33   

Hokeiści Start 1954 Gniezno zostali dziś wicemistrzami Polski na hali. W finale ulegli Grunwaldowi Poznań 8:10.
Wynik powyżej oczekiwań :) :brawo:

RUNner 

Wysłany: 05-03-12, 14:53   

Powiem szczerze że liczyłem na srebro, a wynik w finale tez rewelacyjny.

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 15-03-12, 12:38   

Artykuł nt. zapaści hokeja na trawie.

http://sport.onet.pl/impr...,wiadomosc.html

maras 
inżynier obserwator

Wysłany: 06-02-15, 00:55   

W Lipsku od wczoraj trwają Halowe Mistrzostwa Świata. Zarówno panie jak i panowie zapewnili dziś sobie udział w ćwierćfinale. Jutro od rana ostateczne rozstrzygnięcia grupowe, wieczorem ćwierćfinał pań. Szczegóły: http://hockeywm2015.de/

Lodolamacz 
Specjalny

Wysłany: 07-02-15, 12:24   

Raf- przejmujący jest ten artykuł. Najsmutniejszym jest fakt, że w 100% prawdziwy.
Wielka szkoda że tak się dzieje.

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 09-02-15, 10:02   

Ten hokej na trawie, to w ogóle jakiś fenomen. Parę lat temu miałem przyjemność rozstawiać nagłośnienie w Poznaniu na meczach kadry. Mecze były różne, towarzyskie, ale też były jakieś mistrzostwa (nie pamiętam jakie, ale nie świata :) ). Co zaobserwowałem? Po za zawodnikami innych, nie grających w tym momencie zespołów na trybunach... może było ze trzech znudzonych przechodniów. Nie wiem jak jest na meczach ligowych, ale... pasjonatów chyba jest niewielu. Nie mniej znów jakąś tam ligę mamy, a z Gniezna wielu ma przeszłość w postaci występów na najwyższych szczeblach rozgrywek, w tym w kadrze narodowej, boisko w miarę nowoczesne też istnieje. Zatem mimo zapaści, coś ciągle się dzieje.

Lodolamacz 
Specjalny

Wysłany: 09-02-15, 20:42   

Raf napisał/a:
... a z Gniezna wielu ma przeszłość w postaci występów na najwyższych szczeblach rozgrywek, w tym w kadrze narodowej.
Nie tylko. Co ambitniejsi robią kariery w Niemczech, Austrii a nawet Holandii, jak np. nasza rodaczka Natalia Wiśniewska.

Odpowiedz do tematu