Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Gniezno - jaki teatr???
Autor Wiadomość
Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 14-01-08, 20:20   Gniezno - jaki teatr???

Czas powrócić do pytań, które stawiamy sobie co jakiś czas. Czas na nowo je sformułować i spróbować udzielić na nie jakiejś konstruktywnej odpowiedzi. Pierwsze pytanie, to pytanie o to, jaki teatr w Gnieźnie jest potrzebny, a z jakim mamy do czynienia obecnie? Dalej: jaki repertuar powinien dominować i jak to się ma do tego, co jest wystawiane na gnieźnieńskiej scenie w ostatnich kilkunastu latach? Kolejne pytanie: jak zarządzany jest nasz teatr i czy publiczne w końcu pieniądze mogłyby być wydawane lepiej ( to pytanie jest zasadne przy ocenie działalności każdej publicznej placówki). I ostatnie wreszcie pytanie, wydawać się może, najbardziej szokujące: czy teatr w Gnieźnie w ogóle jest potrzebny, a jeżeli tak, to w jakiej formule? Sporo pytań, ważnych pytań, chciałbym, aby stały się one początkiem dyskusji na temat niezwykle istotny, choć do tej pory pomijany.
Ja ze swojej strony, na początek, powiem tyle: moje potrzeby teatralne w Gnieźnie nie są zaspokajane przede wszystkim jeśli chodzi o repertuar. Ewidentnie brakuje mi odniesień do współczesności. I to nie jest bynajmniej żadna opozycja: teatr tradycyjny - teatr awangardowy (w ogóle jaki teatr dziś nazwiemy awangardowym?), czy też teatr aktualny (poruszający bieżące problemy) - teatr nieaktualny, czyli nie odnoszący się wprost do naszej rzeczywistości, ile chodzi mi także o sam sposób realizacji tradycyjnego repertuaru, w którym również można odnaleźć problematykę zawsze aktualną, poruszającą. Jest to sposób realizacji dla mnie nie do zaakceptowania, taki teatr, z jakim mieliśmy do czynienia przed półwieczem. U nas w tej materii niewiele się zmieniło. Brakuje mi eksperymentu formalnego, ryzyka teatralnego, sztuk z historii najnowszej, i bynajmniej nie myślę tu o Gombrowiczu, Różewiczu, czy Iredyńskim, choć akurat tych artystów również wysoko sobie cenię. Obok repertuaru tradycyjnego, który w Gnieźnie chyba musi być grany (sposób, w jaki się go realizuje jest równie istotny), istnieje potrzeba poszukiwań, wyraźniejszych odniesień do współczesności, próba jej oswojenia i zrozumienia. Nie wiem, czy wyraziłem się dość jasno, ale mam nadzieję, że ten post rozpocznie jakąś dyskusję.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 15-01-08, 16:26   

Dodam może jeszcze tylko, że teatr offowy, mimo że nie najgorszy, nie wypełni repertuarowej luki. I jak tu kształtować świadomego, wyrobionego odbiorcę, skoro nie za bardzo jest mu co pokazać.

Jarosław Mikołajczyk
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-08, 00:12   

No ja to oczywiście tendencyjnie.

Na pytanie jaki teatr jest potrzebny odpowiedź jest prosta. Potrzebna jest scena impresaryjna. Z samych siebie Gnieźnianie zapewne zapełnili by teatr ze 2 razy w tygodniu nawet, gdyby pojawiały się nazwiska typu: Janda, Linda, Delong, Jungowska itp. Z raz w tygodniu może gdyby przyjechali naprawde wielcy artyści: Seweryn, Peszek, Komorowska, ale tu już byłoby trudniej...

Nie mniej na dobre rzeczy przy dobrej promocji Gnieźnianie przyszliby. Sam widuję mieszkańców zacnego grodu, (o którym strasznie nieprawdziwe piosenki spiewaja radni SLD) w Teatrze Nowym, Teatrze Animacji i w wielkim zwłaszcza na Polskim Teatrze Tańca ( w Poznaniu), widywałem tez w Starym w Krakowie i w kilku Warszawskich...Zdecydowanie istnienie Teatru w takiej małej miescinie w formie w jakiej go mamy jest wyrazem tylko i wyłoącznie źle pojętej dumy i małomiasteczkowości. Lepiej nie mieć teatru wcale niż mieć taki...Kiedy studiowałem na WOT pytano mnie tylko o jednego gnieźnieńskiego aktora Andrzeja Malickiego i jego ( wrzesiński ) Teatr Fakt ;) Nie mniej oddajac sprawiedliwość...rzecz chyba nie w złych aktorach bo pare osób z zespołu wie co to za rzemiosło i potrafi...a nawet zaryzykuję tezę, że też nie tylko w dyrektorze, który być może powinien troche odpocząć od rezyserowania...Taka mamy elitę jaką mamy, która na premierze gniota tak samo głośno klaszcze jak na dobrej sztuce (na fatalnych Szewcach tak samo jak na bardzo przyzwoitym Gombrowiczu...więc ja się niczemu nie dziwię...Młody człowiek nie ma gdzie się nauczyć szczerego odbioru...

Jestem z natury obok teatru repertuarowego - odgrywanego i udawanego, ale zgoda gdyby pojawiły się śmiałe propozycje współczesnych dramatów i nie myślę tu o Jonesco itp...
Chociaż Becketa chętnie bym zobaczył. Myslę, że jesli już utrzymywany jest przez Marszałka w dużej mierze taki moloch to przydałoby sie trochę oddechu aktorom innej ręki rezyserskiej i nie myslę nawet o Raczaku...cholera naprawde nowego pokolenia np. Wylężałek...(też nie taki młody)

Co do offu - ten już dawno zjadł własny ogon. Natomiast gnieźnieńskie teatry niszowe maja się bardzo dobrze. Zgoda jednak, że nie sa, nie chcą i nie mogą być zamiennikiem dobrego teatru dramatycznego. Bo to zupełnie inne metody i formy. Przede wszystkim one realizują własne działania a nie jakąkolwiek literaturę.

Hmmm kiedyś były trupy i same sie finansowały były dobre to miały wziecie były kiepskie dostawały zamiast dukatów zgniłe jajka - i to było zdrowe. Teraz kiedy ide w gościne do Teatru no nie wypada mi nawet jajkiem rzucić, bo nie teatr do mnie a ja do teatru przyszedłem....

Łukasz Naczas 
Specjalny

Wysłany: 20-01-08, 09:18   

Kiedyś Jerek były inne czasy. Kiedyś palono czarownice na stosach.

Jakoś nikt nie wspomni tego, że Tetaru mogłoby nie być w Gnieźnie, gdyby nie pertraktacje z właścicielami budynków i ich wykup.
Tetar utrzymuje się w dużej mierze dzięki szkołom i wycieczkom na interpretacje tego co w szkole się czyta. Stąd jego repertuar jest taki, a nie inny.
Niestety pieniądze są wystaczjące na takie właśnie funkcjonowanie. Jeśli, gdzieś szukać zmian to właśnie w konieczności poszerzenia budżetu, co w naszym biednym państwie jest rzeczą arcy-trudną. Pieniędzy można szukać w wynajmowaniu sali, bo ta jest całkiem przytulna i kameralna - pytanie czy robi się wszystko w tym kierunku.

Osobiście oceniam Tetatr przez aktorów, a tutaj Malcki i Ferenc są dla mnie bardzo, ale to bardzo ciekawi. Ich role i sztuki w któryc występowali miałem okazję oglądać.
Postaw punkt autorowi tego posta

Roberto 
Moderator

Wysłany: 20-01-08, 11:46   

To nie jest tak, że jak nie ma dużych pieniędzy, to nie da się nic zmienić w sposobie funkcjonowania publicznych instytucji. Trudno być może jest wprowadzić nowy repertuar, bo on zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, a byt naszego teatru w ostatnich latach był zagrożony. Nie mniej jednak można przecież zapraszać grupy teatralne z innych miast na gościnne występy w Gnieźnie, w tym te przedstawienia najgłośniejsze z ostatnich kilku lat. Często przecież bywa tak, że teatr "prowincjonalny" prezentuje dojrzalszy poziom i bardziej urozmaicony repertuar, niż to, co się dzieje w przereklamowanej "Warszawce". Te gościnne występy mogłyby właśnie dawać taki drugi oddech i wnieść nieco świeżości.

Jarosław Mikołajczyk
[Usunięty]

Wysłany: 23-01-08, 11:35   

Łukaszu...
rzecz nie w tym co kiedyś a w tym, ze nasz teatr nie jest świątynią sztuki. Owszem jest Malicki i jest Ferenc i jeszcze kilku, ale niestety teatr dziś to głównie reżyser...Wciąż pomijasz raport o którym mówię.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 28-01-08, 19:50   

O jakim raporcie wspominasz???

Jarosław Mikołajczyk
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-08, 16:37   

Raport przygotowywany był pod kierunkiem prof Sójki UAM ( Kulturoznawstwo) robił go też dr Przemysław Kieliszewski i gnieźnianin Marcin Pietruszewski...i cała grupa naukowców i studentów. Czytałem oryginał, ale myslę że zainteresowani moga mieć dostęp choćby u marszałka województwa...

Roberto 
Moderator

Wysłany: 30-01-08, 18:25   

Może być trudno do niego dotrzeć. Gdybyś mógł króciuteńko, choć w kilku zdaniach, oddać wymowę tego raportu, to byłbym wdzięczny. Czy na temat tego opracowania dyskutowano w gnieźnieńskich kręgach decyzyjnych i opiniotwórczych - mam na myśli władze miasta, dziennikarzy, ludzi zajmujących się kulturą w Gnieźnie? Jeżeli była taka dyskusja, to widocznie musiała mi umknąć.

Jarosław Mikołajczyk
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-08, 22:10   

Nie dyskutowano. Raport dotyczy placówek kultury które podlegaja Marszałkowi. Postaram się o wersje elektroniczną...:)
No generalnie wychodzi z niego, ze Fredro nie potrafi pozyskać srodków Unijnych i ogólnie jest totalnie niegospodarny.

Floyd 
Niesforni jesteście

Punkty: 3/1
Wysłany: 31-01-08, 21:48   

To i ja się wtrącę. Swego czasu brałem udział w trupie "para" teatralnej MOK, prowadzonej przez aktora z teatru i opiekunki MOK, festiwale, małe sceny, duże sceny, warsztaty, teatry w Poznaniu. Świetna sprawa, świetne zajęcie czasu, próby, nauka ról, wspólne burze mózgów co do naszej małej sztuki, czy coś takiego jest jeszcze ? czy formalnie są prowadzone takie grupy które zafascynowałyby młodzież dawką odwrotną do Popu z koloru różu i synonimu EMO. Bardzo mi brakuje prawdziwego teatru, występów gościnnych. Żeby bywać w teatrze to nie dla betonowego towarzycha urzędników tylko dla czegoś porywającego, że wyjdziesz i chcesz wrócić już jutro, oczarowany. Tego po prostu mi tak brakuje ...

Jarosław Mikołajczyk
[Usunięty]

Wysłany: 01-02-08, 23:55   

Po pierwsze Teatr Dramat - Tomka Kujawskiego
Potem grupy które warto ogladać Teatr Wizji Czerwona Główka i niebawem Teatr Wielkiej Biedy
Ponadto wraca Teatr Przestawionych Kamieni...

Ja zapraszam 15 - 17 VIII Mityng Teatralny dwa pierwsze dni przegąd spektakli konkursowych organizacja MDK i Konfraternia Teatralna
Sobota 17 IV Popołudniówka Teatrów Niszowych ( w MDK ale organizuje Konfraternia ) - od lat kilka dobrych spektakli, poza tym wieczorem po spektaklach wieczór srodowisk niszowych ul. Orna 12

Roberto 
Moderator

Wysłany: 03-03-08, 18:52   

Tak a propos gnieźnieńskiego teatru. W sobotę jest premiera spektaklu "One" autorstwa Pam Gems w ramach sceny inicjatyw aktorskich . http://www.informacjeloka..._id=5&topicid=4 Oczywiście biletów już nie ma, zarówno na spektakl sobotni, jak i niedzielny. Maksymalna liczba widzów podczas jednego spektaklu to 50 osób. Przygotowano wreszcie coś, co chętnie bym obejrzał, a tu już biletów brak. Tak sobie myślałem: z okazji swoich urodzin wybiorę się w sobotę do teatru. A tu klops. I wcale mnie nie pociesza fakt, że spektakl najprawdopodobniej będzie jeszcze grany. Tylko że wtedy nie będę obchodził urodzin. I tak przez cały rok raczą nas lekturami. Wreszcie pojawia się coś godnego uwagi, tylko że na scenie kameralnej, no i bilety dawno wykupione. I jak tu polubić gnieźnieński teatr?

peem
[Usunięty]

Wysłany: 06-04-10, 20:37   

Czy ktoś się może wybiera na Boeing Boeing w Gnieźnie? Przeszukałem strony z biletami ale chyba nie można kupić biletów w sieci już... Nie wiecie może czy w ogóle jest szansa aby zdobyć wejściówkę na ten spektakl ? Przegapiłem w Poznaniu :/

newager 
IGNORE MODE: ON

Wysłany: 06-04-10, 21:00   

Ja chciałem iść, ale 85 zł per capita, to ciut za dużo jak dla mnie :) Bilety chyba tylko w kasie. Nie ma informacji, że wyprzedane. A na allegro szukałeś?

peem
[Usunięty]

Wysłany: 07-04-10, 09:17   

Na allegro nie ma, szkoda że przegapiłem bilety w sieci, a do Gniezna specjalnie po bilet jechać nie będę. Trudno się mówi, pozostaje 'Przyjęcie dla głupca' w Teatrze Nowym. Ma fajne recenzje, a jakoś nie udało mi się na to trafić jeszcze.

Muzzy 
Wesoły Romek

Tlen: muzzy_89
Punkty: 3/1
Wysłany: 07-04-10, 11:36   

peem napisał/a:
Trudno się mówi, pozostaje 'Przyjęcie dla głupca' w Teatrze Nowym. Ma fajne recenzje, a jakoś nie udało mi się na to trafić jeszcze.

Byłem z dwa lata temu; jak najbardziej polecam :)

Roberto 
Moderator

Wysłany: 20-04-13, 10:16   

Będzie zmiana na stanowisku dyrektora gnieźnieńskiego teatru:
Cytat:
Dyrektor placówki im. Aleksandra Fredry swoją funkcję będzie pełnił do końca sezonu artystycznego, czyli do końca sierpnia. Następnie jego miejsce zajmie nowa osoba.
Obecnie został ogłoszony konkurs na dyrektora teatru w Gnieźnie. Dokumenty do Urzędu Marszałkowskiego mogą wpływać do 9 maja. Od tego dnia po 60 dniach ma zostać wyłoniony nowy prowadzący placówkę im. Aleksandra Fredry. Jak nam się udało dowiedzieć, do 12 kwietnia, do urzędu nie wpłynęła jeszcze żadna oferta.
Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Wielkopolskiego, informuje, że konkurs na dyrektora teatru musiał zostać ogłoszony ze względu na przepis z dnia 31 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.
- Dyrektorzy samorządowych artystycznych instytucji kultury, którzy zostali powołani na stanowiska przed dniem 1 stycznia 2012 r. na czas nieokreślony, pozostają na nich nie dłużej niż rok od wejścia w życie ww. ustawy, tj. do 1 stycznia 2013 r. Niepowołanie w tym czasie na stanowisko dyrektora na czas określony jest równoznaczne z odwołaniem go z upływem roku od dnia wejścia w życie ustawy nowelizującej, tj. z dniem 1 stycznia 2013 r. Ponadto nowelizacja wprowadziła zasadę powoływania dyrektorów na czas określony, od 3 do 5 sezonów artystycznych - informuje.
Obecny dyrektor (pełni tę funkcję od 1990 roku) zauważa, że marszałek mógł z nim podpisać nową umowę już na czas określony.
Z jakichś powodów nie zdecydował się jednak na takie rozwiązanie.

Cytat za: http://gniezno.naszemiast...491c830a0,1,3,8 .

Roberto 
Moderator

Wysłany: 23-04-13, 22:05   

Kogo byście widzieli na stanowisku dyrektora gnieźnieńskiego teatru? Czy z Waszego punktu widzenia zmiany są niezbędne? Ja wielkich oczekiwań nie mam. Chciałbym tylko, żeby nie był to ktoś znikąd - w dodatku bez wizji - przywieziony do Gniezna w partyjnej teczce.

Zk 

Punkty: 8/23
Wysłany: 20-01-14, 12:58   Masłowska w Gnieźnie

Nasz teatr zaskakuje. "Światy równoległe Doroty Masłowskiej" to ambitne przedsięwzięcie. Już za samo nawiązanie współpracy z TR Warszawa i wystawienie "Między nami dobrze jest" należą się słowa uznania.
Warto wybrać się na spotkanie z D.M., wykład prof. Bakuły i (oczywiście) kolejne przedstawienia
http://www.teatr.gniezno....gory/repertuar/

Nie zgadzam się z opiniami, że teatr w mieście wielkości Gniezna (czy ściślej: samodzielny instytucjonalny teatr "na prowincji") nie ma racji bytu. Wałbrzych też kiedyś nie był teatralną mekką. Od kilku lat do TD im. J. Szaniawskiego przyjeżdżają widzowie z Krakowa i Warszawy.
Klucz do sukcesu leży, moim zdaniem, w odpowiednich proporcjach między klasyką (co nie oznacza od razu "lekturowej" sztampy - vide np. świetne przedstawienie "Moralność pani Dulskiej" w reżyserii Marcina Wrony) a takimi "eksperymentami" jak, powiedzmy, wystawianie dramatów D. Masłowskiej czy Pawła Demirskiego. Czekam aż na deskach Teatru im. A. Fredry będą grać "Był sobie Andrzej Andrzej Andrzej i Andrzej"...

Natomiast chyba najgorsze co można zrobić, to popaść w pseudonowatorstwo i grać Szekspira na modłę S. Kane.

tomanek53 

Punkty: 77/32
Wysłany: 20-01-14, 14:50   

Zk napisał/a:
Nie zgadzam się z opiniami, że teatr w mieście wielkości Gniezna (czy ściślej: samodzielny instytucjonalny teatr "na prowincji") nie ma racji bytu. Wałbrzych też kiedyś nie był teatralną mekką. Od kilku lat do TD im. J. Szaniawskiego przyjeżdżają widzowie z Krakowa i Warszawy.

A sam Wałbrzych, to w zasadzie nie miasto - tylko ulicówka zabudowana zdewastowanymi, poniemieckimi kamienicami.
Zazdroszczę natomiast Kaliszowi :yes:
Przepiękne miasto, wspaniały i pięknie położony budynek teatru oraz ambitna dyrekcja i wiele przedsięwzięć o ogólnopolskiej skali :ok:

nansen 

Punkty: 6/7
Wysłany: 21-01-14, 06:29   

Tomanku
Wałbrzych zmienił się bardzo na korzyść, byłem tam niedawno po blisko 10 latach. Coraz wiecej zieleni i wcale nie taka ulicówka ;-) Duże , rozłozone w dolinie miasto. Odnowiony Rynek. A pobliskie Szczawienko to juz z powrotem perełka- zwłaszcza teatr zdrojowy- cudo !
Natomiast kaliski teatr żyje przeszłością ,kiedy kierowała nim Cywińska z Prusem.
Ostatni dyrektorzy doprowadzili ten teatr do dna. Teraz dyrektorem ma zostać, bez konkursu, ta babka co wygrała konkurs w Gnieźnie ale naszego teatru nie objęła.
Co do budynku - to jest przepiękny, położony na obrzeżu parku , tuż nad rzeką.

tomanek53 

Wysłany: 21-01-14, 21:55   

nansen napisał/a:
Co do budynku - to jest przepiękny, położony na obrzeżu parku , tuż nad rzeką.
Cały Kalisz, przynajmniej ten stary, mam na zdjęciach. Z teatrem włącznie, ma się rozumieć.
To piękne miasto :yes:
Starówka otoczona plantami i na dodatek, nad rzeką, gdzie pracują stare śluzy i minielektrownia.
Budynek teatru, którego i Paryż by się nie powstydził :no:

Co do reszty, to nie jestem zorientowany w temacie, zatem głosu nie zabieram.

rom 

Otrzymał 1 punktów
Wysłany: 28-01-14, 19:13   

Wspomniano wyżej o sztuce Masłowskiej "Miedzy nami dobrze jest".
Byłem na premierze i .... no właśnie, nie mam zdania, wrażenia takie sobie.
Podobała mi się scenografia, może nie tyle podobała, bo była raczej przytłaczająca, ale za to bardzo rzeczywista.
W spektaklu pokazano dwa światy: dno dna i porąbany świat celebrycki. Ja wiem, że to było celem autorki
W pierwszej części występowały postacie nie dość, że bezdomne, to jeszcze upośledzone, ze stereotypiami. Na uwagę zasługuje, moim zdaniem, gra aktorki odtwarzającej postać wnuczki, czy najmłodszej z rodziny, zrobiła to perfekcyjnie.
W drugiej części pokazano przejaskrawiony świat bohaterów tabloidów, chwilami podobne to było do niektórych programów telewizji śniadaniowej, czy innych temu podobnych.
Ta część w ogóle mi się nie podobała, nie rozumiem, jaką rolę w tym fragmencie pełniła masochistka. Było to chyba odniesienie do telewidzów, którzy katują się oglądaniem podobnych postaci.
Całość ponura, przytłaczająca, nie znalazłem tam żadnego przesłania. Może młodzi widzowie dopatrzyli się głębszych treści, ja ich nie znalazłem.
Do mnie ta sztuka nie przemówiła.
Dobrze jednak się stało,że nasz teatr podejmuje się takich tematów.

tomanek53 

Wysłany: 28-01-14, 20:33   

rom napisał/a:
Byłem na premierze i ....
Rozumiem, że byłeś na niedzielnej premierze w Gnieźnie.
Ciekaw jestem widowni - a głównie jej przekroju, czyli ludzi, którzy na tą premierę przyszli.

Byli jacyś młodzi, czy może wyłącznie dojrzali widzowie? Co z resztą spektakli 29-tego, 30-tego i 31-ego?
Będzie pełna sala?

rom 

Otrzymał 1 punktów
Wysłany: 30-01-14, 19:26   

Nie rozglądałem się specjalnie po widowni, ale wydaje mi się, że młodzieży było mało.
Jeśli chodzi o pozostałe spektakle, to myślę, że jest możliwe, że ta dopisze, bo Masłowska jest z młodego pokolenia, a poza tym bilety są dużo tańsze, jak do kina.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 14-02-14, 21:29   

Wywiad z p. Joanną Nowak - dyrektorką gnieźnieńskiego teatru: http://www.gniezno24.com/...eksandra-fredry. Na pytanie o jej wizję miejscowego teatru odpowiada w wielkim skrócie następująco: teatr społeczny, otwarty, o różnorodnym repertuarze, poruszający aktualne problemy, skierowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wg pani dyrektor teatr ma się stać centrum kulturowym miasta, miejscem dyskusji środowiska artystycznego i bliskim dla mieszkańców. P. Joanna Nowak chciałaby również, żeby gnieźnieńska scena wyrobiła sobie dobrą markę i była rozpoznawalna w Polsce. Mam nadzieję, że te plany i założenia się urzeczywistnią.

Zsamot 

Punkty: 18/90
Wysłany: 16-02-14, 11:30   

Ciekawy pomysł, zobaczymy co z tego wyjdzie...

Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.

Pisz poprawnie po polsku!
http://bykom-stop.avx.pl/index.html

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 15-05-14, 00:32   

http://www.pracuj.pl/ofer...ent.html?ref=wp

Teatr szuka pracownika... i tak się zastanawiam, bo:

Pracownik Działu Promocji Marki i PR

Opis stanowiska:

Osoba zatrudniona na stanowisku odpowiadać będzie za działania promocyjne i PR w zakresie dotyczącym oferty repertuarowej (rozpowszechnianie materiałów promocyjnych teatru, kontakty z mediami etc.)

Do tej pory OK.

Główne zadania:

- nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów z klientami

- bezpośrednia i telefoniczna obsługa klientów w zakresie dotyczącym oferty repertuarowej teatru w tym:

udzielanie informacji o repertuarze
przyjmowanie rezerwacji
zapewnienie frekwencji na spektaklach własnych i gościnnych,
prowadzenie wszystkich spraw związanych z obsługą widzów,
sprzedaż biletów oraz innych produktów teatru, obsługa kasowa,
sporządzanie raportów sprzedaży biletów,
wystawianie faktur VAT,
sporządzanie raportów fiskalnych.

i tutaj się już zastanawiam... czyli masz być "promotorem", ale też siedzieć w okienku kasowym???

Wymagania:

Wykształcenie wyższe
Wysoka kultura osobista
Dyspozycyjność (praca zmianowa i w weekendy)
Zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, dokładność, sumienność
Łatwość nawiązywania kontaktów, komunikatywność
Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikacji werbalnej
Znajomość obsługi komputera
Znajomość zasad fakturowania
Znajomość narzędzi marketingowych i PR,
Doświadczenie w kontakcie z klientem.

Zatem w tygodniu masz być promotorem teatru, a w weekendy sprzedawcą biletów, a najlepiej paść na twarz :ups:

Ciekawe... 4 tys. da się wyciągnąć? :glupek2:

Bit of my life 

Punkty: 26/18
Wysłany: 15-05-14, 10:03   

Cytat:
Ciekawe... 4 tys. da się wyciągnąć?

brutto za 400h/mc ;)

BTW- u nas w firmie była ciekawa sytuacja. Szukaliśmy osoby z wyższym wykształceniem, z dobrym j.angielskim ( nie wymagaliśmy doświadczenia )...kandydatów było dużo ( aż 6 ) z tym, że 5 mimo wpisania znajomości języka ledwo dukała. Także szukanie dobrego pracownika nie jest wcale aż tak łatwe ;) Bezrobocie duże, tyle ludzi po studiach...interesujące.

newager 
IGNORE MODE: ON

Wysłany: 15-05-14, 18:52   

Raf napisał/a:
Teatr szuka pracownika...
Bardzo często pod określeniem "marketing" i "PR" kryje się zwykłe call center. Wydzwanianie po zakałdach pracy i oferowanie biletów.

Roberto 
Moderator

Wysłany: 01-06-16, 21:18   

Cytat:
Zarząd Województwa Wielkopolskiego, w ślad za rekomendacją Marszałka Marka Woźniaka, podjął dzisiaj uchwałę w sprawie powołania Joanny Nowak na stanowisko dyrektora Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, na czas określony, na pięć sezonów artystycznych, tj. od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2021 r.

Jak oceniacie tę decyzję? Cytat za: http://www.informacjeloka...ru-do-2021-roku .

Zsamot 

Punkty: 18/90
Wysłany: 04-06-16, 00:37   

Cieszę się, dobrze, że ten wygłup z islamskimi babami nie zaważył.

Allah jest wielki ale B-52 też jest duży.

Pisz poprawnie po polsku!
http://bykom-stop.avx.pl/index.html

Odpowiedz do tematu