Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Cukrownia Gniezno
Autor Wiadomość
jo_anna_sz 

Wysłany: 17-04-17, 13:08   Cukrownia Gniezno

Witam Państwa,

Jestem studentką kierunku projektowanie krajobrazu, moim zadaniem jest analiza wybranego terenu pod kątem jego zagospodarowania.
Poszukuję wszelkich informacji dot. terenu po Cukrowni Gnieźnie, kontaktu z osobami, które kiedyś tam przebywały, informacji dot. tego czy obszar po Cukrowni jest zanieczyszczony, co znajduje się w osadnikach itp. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego obszar ten oznaczony jest w większości jako teren zieleni urządzonej i zbiorniki wodne (wyłączając teren pod przemysł i mieszkalnictwo), stąd moje pytania o stan gleby i wody. Interesuje mnie również historyczne funkcjonowanie tego obszaru za czasów działalności Cukrowni. Wszelkie powiązane historie i informacje również mogą być istotne.
Postaw punkt autorowi tego posta

Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 18-04-17, 09:04   

Szukaj informacji w Archiwum Państwowym w Gnieźnie, jest też film p. Bogumiła Bieleckiego "Gorzka historia cukrowni" - poszukaj, obejrzyj, popytaj, oprócz tego "Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa" - wycinki starych gazet, książek dostępne w internecie, napisz też do Rafała Wichniewicza - redaktora gniezno24.com - ma sporo informacji i zdjęć na temat dawnego Gniezna, może Ci w czymś pomoże.

Odpowiedz do tematu