Witamy na forum miasta Gniezno Zapraszamy do REJESTRACJI
Get the Flash Player to see this rotator.
FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Statystyki Rejestracja Zaloguj Album

Poprzedni temat | Następny temat
Aktywność fizyczna Polaków
Autor Wiadomość
tomanek53 

Punkty: 77/32
Wysłany: 11-01-14, 00:23   

Właśnie jutro, znaczy dzisiaj, wybieram się na rower :yes: Ciekawe, czy będzie mi się chciało :-D

oposka 

Wysłany: 04-02-14, 14:06   

dane sa delikantnie mowiac przerazajace.
10% po tym jak bieganie w naszym kraju zrobilo sie modne...
nic dziwnego, ze mamy u nas take plage ootylosci i chorob z nia zwiazanych.

Postaw punkt autorowi tego posta

eleonores 

Wysłany: 01-07-14, 07:33   

Skoro przyjmujemy zachodnie schematy życia to nie dziwne, to upodabniamy się do tych społeczeństw. To chyba naturalna kolej rzeczy.

newager 
IGNORE MODE: ON

Wysłany: 04-07-14, 11:10   

Cytat:
Joga w Poznaniu oprotestowana przez środowiska katolickie spod znaku Frondy. Jak czytamy na katolickim portalu " joga jest dziełem szatana i prowadzi do zła".

Joga w Poznaniu to skandal - pisze portal Fronda

- Sprawa jest oczywista: oficjalna promocja jogi, z jaką mamy do czynienia w Poznaniu, to ogromny skandal. Podobne działania są na rękę wyłącznie diabłu i mogą doprowadzić do poważnych problemów duchowych u wielu osób - alarmuje dziennikarz Fronda.pl.

Rzecz dotyczy popularnych wśród poznaniaków darmowych zajęć jogi, które odbywały się podczas Malta Festiwal na placu Wolności, a także zajęć WF w Parku, czyli wtorkowej jogi w parku Dąbrowskiego przy Starym Browarze i nowych - planowanych jako dodatkowa forma aktywności podczas Targu Śniadaniowego w Poznaniu.

Jak czytamy na "portalu poświęconym": - Poprzez tego typu praktyki, związane często z sektami, diabeł kusi przede wszystkim młodzież.

Dziennikarz Frondy swoje opinie opiera na słowach watykańskiego egzorcysty - o. Gabriele Amortha i dokumencie stworzonym przez Kongregację Nauki Wiary "O niektórych aspektach medytacji chrześcijańskiej” z 1989 roku, w którym czytamy:
Cytat:
“Niektóre ćwiczenia fizyczne wywołują wrażenia spokoju i odprężenia, uczucia błogości, a nawet światła i ciepła, przypominające radości duchowe.”

[...] Nadawanie im znaczeń symbolicznych, typowych dla doświadczenia mistycznego, gdy nie odpowiada im moralna postawa zainteresowanego, ujawniałoby pewien rodzaj umysłowej schizofrenii, która może prowadzić nawet do zaburzeń psychicznych, a niekiedy do odchyleń moralnych.
http://poznan.naszemiasto...77bf0f451,1,3,5

Skandal! Aktywność fizyczna Polaków powinna ograniczać się li tylko do pielgrzymek na kolanach do Lichenia i Częstochowy!

maras 
inżynier obserwator

Punkty: 5/7
Wysłany: 06-07-14, 14:21   

P *** sz głupoty...

newager 

Wysłany: 07-07-14, 08:36   

To było do mnie, czy do Terlikowskiego?

Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 10-07-14, 22:19   

Jakie formy aktywności fizycznej preferujecie latem, a jakie zimą?

newager 

Wysłany: 11-07-14, 08:36   

Roberto napisał/a:
Jakie formy aktywności fizycznej preferujecie latem, a jakie zimą?
Tę samą :) Bieganie. Czasem jakieś cardio.

Vizer 

Wysłany: 23-07-14, 15:17   

Z moim spostrzeżeń wynika, że coraz więcej osób jest wkręconych w uprawianie różnych sportów. Wiedzę to po zapełnionych salach fitness, mnóstwie biegaczy i rowerzystów na ulicach. W sumie to wychodzi chyba nam na dobre, chociaż fajnie jakby jeszcze to szło w parze na przykład ze zdrowym odżywianiem.

qwerty123
[Usunięty]

Wysłany: 02-08-14, 18:35   

Ee wydaje mi się, że nie jest źle. Jak iść na siłownię czy jakiś aerobik to najczęściej jest pełno ludzi.

tomanek53 

Wysłany: 18-09-14, 22:33   

qwerty123 napisał/a:
Ee wydaje mi się, że nie jest źle.
Ani dobrze, jak z kolei wydaje się mnie :no:
Areobik to domena pań i raczej mężczyzn tam nie uświadczysz - no może jakichcikś oglądaczy.
Panie są też najczęściej jakoś instruowane przez prowadzącą zajęcia, zatem te ich ćwiczenia jakiś sens mają, o ile to prowadząca z tzw. cenzusem.

Natomiast na siłowniach, przynajmniej tych, które miałem nieszczęście odwiedzić, panuje najczęściej wolna amerykanka, czyli każdy robi to co chce, czytaj: w zależności od wolnego akurat przyrządu.
Moim zdaniem, siłownia bez instruktora prowadzącego zajęcia z określonymi grupami ludzi, to większe ryzyko zrobienia sobie krzywdy niż pozyskania jakiegokolwiek pożytku.

To samo jest z pływaniem na basenach, gdzie więcej stojących pod ścianami niż pływających.
Instruktorów i trenerów brak - są tylko ratownicy, bo tego wymagają przepisy.

Bieganie to też polski żywioł. Każdy biega, bo to modne.
Jednym słowem, tworzą się właśnie kolejki do ortopedów, którzy zaczną trzepać swoją kasę już za jakieś kilka lat.

Rower - bynajmniej nie inaczej, a nawet można powiedzieć, że dokładnie tak samo :yes:

No i tyle, że tak powiem :dokitu:

gniemarek 
Lord of Donuts

Wysłany: 30-10-14, 15:49   

Nie zgodzę się. Nigdy na basenie nie widziałem ludzi stojących pod ścianą. instruktorzy są obok ratowników. trenują prywatnie, lub zorganizowane grupy szkolne. Siłownie są pełne i kobiet i mężczyzn. gorzej z frekwencją tylko na weekendach, ale wtedy im wybaczę - imprezy, to też się poruszają. Na aerobik nie chodzą tylko panie. Gdy brałem lekcje z kikboxingu w sali obok były zajęcia z zumby, to facetów wcale nie brakowało.

A kontuzji można się nabawić przechodząc do kibla.

tomanek53 

Wysłany: 30-10-14, 22:44   

gniemarek napisał/a:
Nigdy na basenie nie widziałem ludzi stojących pod ścianą

Widać chodzimy na inne baseny. :-D O kontuzjach też nic nie pisałem :no:

mantra 

Wysłany: 16-12-16, 14:24   

Racja, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jak ważne jest zdrowe żywienie i ruch ale to nie jest takie łatwe aby to wprowadzić w swoje życie, Trzeba mieć dużą determinacje, mowie to na swoim przykładzie;)

jablecznik 

Wysłany: 20-02-17, 23:00   

Poza sportem i zdrowym odżywianiem nie można zapominać o optymizmie i pogodzie ducha. Dla optymistów wbiegnięcie na górkę nie jest takie trudne i powstrzymanie się od słodyczy przychodzi łatwo ;)

tomanek53 

Wysłany: 20-02-17, 23:24   

jablecznik napisał/a:
Dla optymistów wbiegnięcie na górkę nie jest takie trudne i powstrzymanie się od słodyczy przychodzi łatwo ;)
Odważna teza! :) Jestem niepoprawnym optymistą, jednak gdy wiosną pierwszy raz siadam na rower, to nawet spacerowe siedemnaście kilometrów (do najbliższej stacji na piwo!) ciągnie mi się niemiłosiernie, a każde wzniesienie zdaje się być wyższe niż było jesienią.

No i to siodełko - na jesieni genialne - a wiosną mam wrażenie, że już całe weszło mi w .... do środka, że tak powiem. :D

Roberto 
Moderator

Punkty: 16/13
Wysłany: 07-08-17, 13:05   

Cieplejsze dni sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi? Jaki typ aktywności fizycznej preferujecie w okresie letnim? Tradycyjnie bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy może jakieś wymyślniejsze sposoby aktywnego wypoczynku?

Raf 
Administrator

Punkty: 46/56
Wysłany: 07-08-17, 20:25   

Roberto napisał/a:
Jaki typ aktywności fizycznej preferujecie w okresie letnim?

Piwo :D

Zaraz spróbuję odbudować formę w górach, a potem trzeba wznowić bieganie, gdyż przerwa już chyba drugi miesiąc :ups:

Odpowiedz do tematu